All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 21 Temmuz 2016 13:48

Genelkurmay Başkanı meğer yapayalnızmış…

Öğeyi Oyla
(2 oy)
TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser’in o çok eleştirilen köprüleri atma meselesi üzerine yaptığı bir konuşmada dile getirdiği Genelkurmay Başkanı’nın aslında nasıl yalnız olduğunun hikayesi… Bugün doğruluğunu bir kez daha anlıyoruz.
 
*.*.*
Dört yıl görev yaptı. Giden Genelkurmay Başkanı’na şahsen bir tek laf söylemedim. Çünkü samimiyetine inandım. Ama General oligarşisini kıramadı. Güçlü bir Genelkurmay Başkanı değildi. İyi bir Genelkurmay Başkanı’ydı.
 
*.*.*
 
“Haklısınız ama yapacak bir şey yok!” dedi
 
“Son söz şunu söylüyorum” dedim ; “Siz bu sorunları halledecek misiniz, halletmeyecek misiniz? Biz dönüp insanlara ne söyleyelim?”
 
“Başkanım, yapacak hiçbir şey yok!” dedi…
 
Tekrar isim veriyorum… Ayhan Yıldırım buna şahittir. Yüksel Binici buna şahittir.
 
Ben dedim ki;
 
“Bakın, oyaladınız bizi. Bizi oyaladınız. Şu saatten sonra biz de sahaya çıkarız. Biz sahaya çıkarsak Associated Pres Ajansı, Reuters Haber Ajansı sizi haber yapar” dedim.
 
Bugünkü gibi aklımda…
 
“Yaparsa yapsın, hakkınızı arayın!” dedi…
 
“Allahaısmarladık!”…
 
“Güle güle!”…
 
Maç bitti!
 
Sonra ben, buna bir şey mi söylettirildi diye birkaç yerden girdi yaptım. Genelkurmay Başkanı’nın emir subayı ile girdi yaptırıyorum, Genelkurmay Başkanı yapayalnız kalmış.
 
Yapayalnız kalmış, yani bu konuyu çözmek istiyor, bakın, tekrar söylüyorum. Ayrıldı gitti. Fakat adamın gücü yetmiyor, aşamıyor, yapamıyor.
 
Efendim, öyle olmaz, böyle olur. Bizim yüzbaşılar da ister, binbaşılar da ister, yarbaylar da, albaylar da ister. Astsubaya onu vereceksiniz, subaya bunu vermeyeceksiniz. Adam “Astsubaylarla ilgili bir iyileştirme getirin” dediği zaman astsubaya bir lira iyileştirme varsa subaya beş lira getiriyorlar. Onu getir, bunu getir…. Orada bitti!
 
“ARKADAŞLAR” dedim, “BAŞIMIZIN ÇARESİNE BAKACAĞIZ!”
 
* * *

- Mustafa AYTAR -

 

İlgili yazımızın tamamını okumak için TIKLAYINIZ

kopruleri kim

 

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 8047 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile