All for Joomla All for Webmasters
Pazartesi, 18 Temmuz 2016 18:53

Darpçı idi Darbeci oldu! Ve o general de tutuklandı…

Öğeyi Oyla
(7 oy)
15-16 Temmuz günleri yaşanan başarısız darbe girişiminden sonra gözaltılar ve tutuklamalar devam ediyor.
 
Birçok üst düzey ismin yanında geçmişte Asubay toplumunun gündemini meşgul eden bazı isimlerin de tutuklandığı haberleri gelmeye devam ediyor.
 
Malatya’da bulunan 2’inci Ordu İdari Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Mustafa Serdar Sevgili de bu isimlerden birisi.
 
Hatırlanacağı üzere Tuğgeneral Sevgili 2013 Yılında Albay rütbesinde iken Kıbrıs’ta bir asubayı esas duruşta darp etmiş ve olay yargıya intikal etmişti. Albay Sevgili daha sonra Yüksek Askeri Şurada adeta taltif edilerek Tuğgeneralliğe terfi ettirilmişti.
 
Asubay toplumunda büyük tepkiye neden olan darp olayı ile ilgili meslektaşlarımızca sitelerde ve sosyal medyada yazılan tüm yazılarla ilgili davalar açıldı. Olaya tepki gösterenlere gözdağı verilmeye çalışıldı.
 
Şimdi görüyoruz ki Darpçı Tuğgeneral Sevgili de darbe organizasyonunun içinde. Kendisini General yapan iktidara ve Genelkurmay’a karşı kalkışma içinde. Daha da vahimi darpçılık genlerine işlemiş olan bu generalin darbeci arkadaşları Memleketin Genelkurmay Başkanını darp etmekten de çekinmedi. 
 
Biz her şeye rağmen Darpçı General Sevgili’nin gözaltı süreci ve devamında darp edilmemesini ve hukuk çerçevesinde yargılanarak vebali varsa bedelini ödemesini diliyoruz.
 
Mustafa Aytar

 

 

Küfürbaz General de darbeciymiş!

kufurbaz

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 17876 defa

Yorumlar   

0 #1 Ahmet DUVAR 24-07-2016 19:09
Darbelerde en fazla darbe alan asubaylardır,Maalesef içimizde hala insan kılığına bürünmüş şeytanlarda var.Yakında net rakamları öğreniriz.İçimizde darbeyi engellemek isteyenler ve karşı çıkanlar %99.9999 dur.
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile