All for Joomla All for Webmasters
 • 1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

  1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

 • ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

  ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

 • Muhtarlar ihya oldu, biz ise

  Muhtarlar ihya oldu, biz ise "fakire bir sadaka" turları yapıyoruz

 • İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

  İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

 • TEMAD'IN SEÇİMİ

  TEMAD'IN SEÇİMİ

 • TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

  TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

 • Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

  Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

 • Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

  Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

 • DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

  Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

 • TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

  TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

 • HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

  HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

 • DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

  DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

 • ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

  ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

 • Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

  Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Pazar, 17 Temmuz 2016 19:30

Kahramanlar ve Hainler

Öğeyi Oyla
(8 oy)

Başarısız darbe girişiminin ardından olaylar aydınlandıkça geçmişte yaşanan bazı olayları yeniden değerlendirme ihtiyacı ortaya çıktı. TEMAD Genel Başkanı Sayın Ahmet Keser ile bugün yaptığımız telefon görüşmelerinde geçmişte yaptığımız görüşmeler ışığında,  bugün Fethullahçı darbenin Genelkurmay Karargâhındaki kilit ismi olarak tutuklanan Tuğgeneral Mehmet Partigöç ve Astsubay Camiası içinde bu Tuğgeneralle irtibatta olanlarla ilgili uzun bir değerlendirme yapma fırsatı bulduk.

TEMAD Genel Başkanı Sayın Ahmet Keser bu konularla ilgili Sosyal Medya Hesabından şu paylaşımı yaptı;

Saygıdeğer meslektaşlarım. Göreve geldiğimiz TEMAD’lı görünüp TEMAD’a çekilen operasyonların figüranlarının ağapaşaları ile 2011 tarihinden bu yana ülkeye ve Silahlı Kuvvetlere kumpas düzenleyenlerin oyunları içinde oyun bitmiyor. Biz astsubaylarla ilgili TEMAD'ı hedef alan ve bazı subayları, generalleri öne çıkaran ''Ahmet KESER hiç bir şey yapmadı, işte astsubay haklarıyla ilgili çalışma yapan vatansever generallerimiz vardır'' diyen yetiştirilmiş bir grup kalemşör vardı. 

Uzun mücadeleler ardında kazandığımız intibaklarımızı kullanarak, “Bu intibakları TEMAD değil bizi seven bir general yapmıştır. Ey astsubaylar sizi savunan, sizi seven Generalin adı: Mehmet PARTİGÖÇ'tür. Ahmet KESER birşey yapmamış, bu kahraman generalimiz yapmıştır.” Dediler.

 Kim dedi hatırlayınız. Siz hatırlayamadınız mı? Az sonra biz hatırlatacağız. Bu alçak adamlar astsubayları meydanlara çekip üzerimizden provakasyon yapacaklardı, izin vermedik. İzin vermediğimiz için bizi en çok kimler yerden yere vurdu hatırlayın. Hatırlayamadıysanız biz hatırlatacağız, az sonra. İyi niyetli astsubaylarımız üzerinde bu Mehmet PARTİGÖÇ ile ilgili hayranlık, sevgi muhabbet, şükran ve bağlılık hukuku oluşturmaya çalıştılar. Bunlar kendi Genel Başkanlarına karşı kışkırtılıyor ama PARTİGÖÇ'ü göklere çıkartıyorlardı. 

Sonuç ne oldu ? TEMAD sevdalıları kendi Genel Başkanlarına sahip çıktı ve ithal adamları reddetti.

 “Eylem eylem” deyip bizi sokağa dökerek provakasyonla bizim üzerimizden operasyon yapacaklardı. İzin vermedik. PARTİGÖÇ'ün TEMAD’a sızmıs adamlarını ihraç ettik 

Ne oldu? Şuursuzca ve cinnet geçirme psikolojisiyle Genel Başkan olarak sürekli bana saldırdılar. Beni yıldırmaya ve beni patlatmaya çalıştılar. Hakkımda sahte belge üretmeye çalıştılar. Ben meydan okudum. Sonuna kadar savaşacağımı söyledim. Güçleri yetiyorsa beni engellesinler dedim.

 Bu gün ne oldu? Bu General Mehmet PARTİGÖÇ denilen adam ve satılık adamları kendi Genelkurmay Başkanını kendi KKK’nını, Jandarma Genel Komutanını esir aldılar. 

TEMAD’ı ve onun Genel Başkanını teslim alamayanlar generalleri derdest edip teslim aldılar. Gelelim bu isyancı satılmışları öve öve bitiremeyen içimizdeki işbirlikçilerine; 

Değerli arkadaşlarım kısa süre içinde bu işbirlikçileri de açıklayacağım. İçimizdeki astsubay emeklisi iş birlikçiler bunlar. Ve ne tesadüftür ki hepsi de amansız TEMAD ve amansız Genel Başkan Ahmet KESER düşmanı. Yakında daha detaylı bilgileri paylaşacağız. Bütün meslektaşlarımıza ve askerlerimize selam ve saygılar.

Sayın Keser’in bahsettiği isimlerin başında gelen kişi Ersel Aksu’dur. Nerden mi biliyoruz? 

2016 Yılı başında Astsubay intibakları ile ilgili bir yazı yazan Ersel Aksu isimli operasyon elemanı Astsubayın 04 Ocak 2016 tarihinde HABERARTITÜRK sitesinde yayınladığı  SIRA TAZMİNATLARDA  başlıklı yazıda Sabık Tuğgeneral Mehmet Partıgöç’ü Astsubay İntibaklarının mimarı olarak gösteriyor ve Astsubay toplumunda kahramanlaştırmaya çalışıyordu. Müzmin TEMAD Düşmanları da bilerek veya bilmeyerek bu algı operasyonuna omuz vererek haklarımız konusunda Kahraman General yaratma oyununa alet oluyordu.

partigoc

Okudunuz değil mi? 

Generali kahramanlaştırmaya çalışırken bir yandan da bak Genelkurmay bana orduevi yasağı verdi. Yani ben onların operasyon elemanı değilim mesajı vermeyi de ihmal etmiyordu.

Oysa Mehmet Partıgöç yıllardır Genelkurmay Karargâhında görev yapıyor ve Astsubay hakları ile ilgili en büyük engellemeleri yapan şahıs olduğu tarafımızdan biliniyordu.

O günlerde yazmış olduğumuz “Asubay Hak Mücadelesinde Süreci Doğru Okumak” başlıklı yazımızda bu konuda şöyle demişiz; 

“Durum apaçık ortada iken bu süreci Kahraman bir General'e mal etmeye çalışmak yıllardır bu uğurda mücadele veren herkesin emeğini hiçe saymaktır. Biz biliyoruz ki yaratılmaya çalışılan kahraman yıllardır Genelkurmayda bizimle ilgili birimlerde çalışmaktadır. 

2011 öncesi bir Şube Başkanları toplantısında ilginç bir şekilde duymuştuk o zaman albay olan bu generalimizin adını. Genel Başkanımızın 9/2 sini neden vermiyorsunuz sorusuna verdiği "9/2'sini verirsek 1/4'ünü vermek zorunda kalırız. Bu da mümkün değil" şeklindeki akıl ve hukuk dışı cevabını Genel Başkanımız bize aktarmış, biz de not defterimize kaydetmişiz o gün oracıkta.”

Burada ortaya çıkan tablo da görüyoruz ki; TEMAD Düşmanlığını kendisine misyon edinenler Genelkurmay Karargahı içindeki irtibatları ile Astsubay toplumu ve TEMAD üzerinde oynanmaya çalışılan oyunun piyonu olmakta beis görmüyordu. Genelkurmay Karargâhından irtibatlarını Genelkurmay Astsubayı Harun Ağpak üzerinden sürdürdüklerini de çeşitli paylaşımlarında açıklamakta sakınca görmüyorlardı.

Kahramanmaraş’tan emekli olan ve Emekli olur olmaz isminin başına “Dede” tıtrini ekleyen Ersel Aksu Kahramanmaraş’tan Antalya’ya intikal güzergâhında olmamasına rağmen Ankara’ya gider. Ankara’da birçok görüşmeler yapar. Görüştüğü kişiler ağırlıklı olarak TEMAD’dan istifa edenlerdir. TEMAD’dan istifa eden iki isim Naim Örengül ve Yalçın Kaçar ile röportaj yapar kayıt ederek yayınlar.  Bu arada da yeni görevi ile ilgili hazırlıklarını yapar. Facebooktaki gruplarda yöneticilikle başlar işe. Belirli bir sayıya ulaşan OY YOK grubunu diğer yöneticisini devreden çıkararak ele geçirir önce. TEMAD’a alternatif yaratmak için kurdurulan TAS isimli sözde sendikada da aktif rol alır. Haber Artı Türk sitesinde yazmaya başlar. Ama bu yetmez Astsubay mücadelesinin simgeleşmiş hareketi PES hareketinin adını kullanarak Bu Kadarına da PES24 adlı siteyi kurar. EMEKLİ ASSUBAYLAR sitesi de heyecanla HOŞGELDİN PES24 diyerek selamlar bu operasyon sitesini. Bu şahısların gerçek yüzünü göremeyenler de bu sitenin ve bu şahsın paylaşımlarını yayarak katkı sunarlar Mehmet Partıgöç bağlantılı operasyonlara.

pes 24İntibaklardan sonra gündemde olan başlangıç dereceleri ve tazminatlarla ilgili de Harun Ağpak’ın kendilerine servis ettiği bilgileri paylaşarak algı operasyonlarının piyonu olmaya devam ettiler.

15 Temmuz günü gerçekleştirilen Darbe girişiminde Tuğgeneral Mehmet Partigöç  “Yurtta Sulh Konseyi” bildirisini imzalayan kişi. Genelkurmay Başkanı Hulusi AKAR’ın rehin alan ekibin başı aynı zamanda. 

ihanet

ihanet 2

ihanet 3

ihanet talimati

 Evet,  şimdi soruyoruz?

Genelkurmay Başkanlığı karargâhında yıllardır Asubay haklarının önündeki en büyük engel olan Mehmet Partıgöç  Asubayların mağduriyetlerinin sürmesi ile neyi hedeflemiştir? TEMAD'ı kontrol altına almaya çalışmaktaki gerçek amaç nedir?

TEMAD’ı etkisizleştirme ve ele geçirme operasyonları kapsamında Mehmet Partıgöç’ten kahraman yaratmaya çalışanlar bugün aynı isim için HAİN demekte beis görmüyor. Hayırdır beyler bu ne çabuk dönüş. Hani hiçbir katkısı olmadığı halde Asubay haklarının mimarı idi bu adam. Ne çabuk sattınız dün kolkola olduklarınızı.

ersel yeni

ersel yeni 1

Şimdi hain dedikleri bu Generali geçmişte kendilerine servis edilen fotoğrafı ile "kahraman" ilan edenler için aynı sıfatı kullanıp kullanmama keyfiyetini Asubay Kamuoyuna bırakıyoruz.

Emekli Asubaylar

 

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 17334 defa

You have no rights to post comments