Bu sayfayı yazdır
Çarşamba, 25 Mayıs 2016 14:10

Şehit Haberleri ve Basın

Öğeyi Oyla
(5 oy)

Dün (24.05.2016) Van’ın Çaldıran ilçesinde zırhlı aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcının patlatılması sonucunda 6 Askerimiz şehit oldu.

kivanc cesurŞehit ateşi bir kez daha Muğla’ya düşmüş Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur da şehit olmuştu. Bugün ikindi namazını müteakip şehidimizin cenaze namazı kılınacak ve Şehitliğe defnedilecek. Cenaze törenini beklerken günlük gazetelerde 6 şehit haberinin nasıl yer aldığına göz attım. Gazetelerin büyük çoğunluğunda küçücük bir haber olarak yer almış bazılarında ise hiç yer almamıştı.

Ne de olsa güzel ülkemin gündeminde başkanlık, yeni hükümet, parti kongresi, dokunulmazlıklar gibi çok daha önemli konular vardı basınımıza göre. Hatta bazı magazin haberleri de 6 şehit verdiğimiz bu elim olaydan daha önemliydi! 

Temmuz 2015’den bu yana 570 Şehit vermiştik. Gazetelerin ilk sayfalarına bakılırsa şehit haberleri öyle sıradanlaşmıştı ki söyleyecek söz bulamadım. Bulabildiğim gazete ana sayfalarında 6 Şehit haberinin nasıl yer aldığını aşağıda paylaşıyorum.

Şu soru önümüzde duruyor.

Şehit haberlerinin kanıksanması, sıradanlaşması en az bunca şehit vermemiz kadar acı değil mi?

Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun…

caldiran 4sehit

Halil ERGENLİ

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 5903 defa
Emekli Asubaylar

Son Ekledikleri: Emekli Asubaylar