Bu sayfayı yazdır
Çarşamba, 18 Mayıs 2016 23:00

Sitemiz Bir Yaşında, Nice 19 Mayıslara...

Öğeyi Oyla
(4 oy)

Tam bir yıl önce 19 Mayıs 2015 günü başladık yayın hayatımıza. Asubaylara ait bir site kurma fikrimizi geçmiş tecrübelerimizin ışığında dostlarımıza açtığımızda yoğun bir destek gördük ve cesaretlendik.

Kuracağımız sitenin bugüne kadar kurulmuş olanlardan farklı olmasını hedefledik. Bu hedefimize ulaşabilmek için birçok görüşme yaptık, önerileri derledik. Kafamızdakiler ile harmanlayıp Emekli Asubaylar sitesini ortaya çıkardık.

 “Ordumuzun Rûhu Çelik Yürekli Asubayların, HAK, ONUR ve ADÂLET mücâdelesine ışık tutup yön vermek"tir  diyerek belirlediğimiz amacımızı gerçekleştirmek için yoğun şekilde çalıştık.

Birinci yılın sonunda istatistikî bilgilere ve çeşitli kanallardan almış olduğumuz dönüşlere baktığımızda amacımızı gerçekleştirme yolunda hayli yol aldığımızı memnuniyetle gördük.

Kısaca özetleyecek olursak;

Köşe yazılarımızla hem meslektaşlarımıza hem de muhataplarımıza kırmadan dökmeden sorunlarımızı ve çözüm yollarını anlattık. Bunu yaparken TSK’nın yapısal sorunları ile ilgili tespitlerimizle yol gösterici olmaya çalıştık. Toplumdaki Asubay algısının değişmesine katkı sunmaya çalıştık. Bu anlamda da ciddi dönüşler aldık.

Sevgili Mustafa Aytar, bıkmadan usanmadan yazılarımıza ve haberlerimize biribirinden ilginç emek ürünü kapaklar hazırladı. Bazen tebessüm ettirdi bazen de acı acı düşündürdü hepimizi. Foto-Yorumları ile de sayfalarca yazı ile anlatılabilecekleri etkili bir şekilde koydu önümüze.

Haber bandımızda Asubayları ve Türk Silahlı Kuvvetlerini ilgilendiren haberler ağırlıklı olmak üzere paylaşımlar yapmaya çalıştık. Haber bandımızın daha aktif olması için yurdun her noktasında yaşayan meslektaşlarımızı “Gönüllü Muhabirlik” yapmaya davet ediyoruz. Haber değeri olduğuna inandığınız Asubaylarla ilgili haberleri ve haber görsellerini This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresimize e-posta ile gönderin değerlendirelim. Bu sayede sitemiz kaynak gösteren değil kaynak gösterilen bir kimlik kazanacaktır.

Hukuk köşemizde özellikle meslektaşlarımızı ilgilendiren konularda bilgilendirici ve yönlendirici paylaşımlar yapmaya çalıştık. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Konya TEMAD Hukuk Komisyonu Başkanı Av. Ali Tatlınar, Hukuk Komisyonu üyeleri Av. Mehmet Ali Arslan ve Avukat Mehmet Ali Tayanç’a teşekkür ederiz.

Başarı öyküleri bölümümüzde bizden örnekler sunmaya çalıştık. Bu bölümümüze önereceğiniz isimleri değerlendirerek zenginleştirmeye devam edeceğiz. Asubayların yalnızca sorunları ve özlük hakları talepleri ile değil "Başarı Öyküleri" ile de gündemde olmasını diliyoruz.

TEMAD’dan bölümümüzde TEMAD Şubeleri ile söyleşiler ve TEMAD’dan önemli  paylaşımları sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Yazar Asubaylar ve kitaplarını da elimizden geldiğince güncellemeye devam edeceğiz. Siz de kitabı yayınlanan meslektaşlarımızdan haberdar olduğunuzda eğer bizim gözümüzden kaçmışsa lütfen hatırlatınız.

Emekli Asubaylar sitesi yönetici ve yazarları olarak göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğe teşekkür ederiz.

Sİtemizde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kişisel çekişmelerin dışında kalmaya özen göstereceğiz. TSK'nın emekli olsakta yuvamız olduğu gerçeğinden hareketle yaşadğımız coğrafyada en büyük güvencemiz olan kurumumuzla gönül bağımızı sürdüreceğiz. Yıkıcı değil yapıcı eleştirilerimiz ve durum tespitlerimizle yol gösterici olmaya çalışacağız.

Türkiye Cumhuriyetinin temel değerlerine, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılığımızdan ödün vermeden Askerlik mesleğine başlarken ettiğimiz yemine sadık kalmaya devam edeceğiz.

“Ordumuzun Rûhu Çelik Yürekli Asubayların, HAK, ONUR ve ADÂLET mücâdelesine ışık tutup yön verme” çabamızı sizlerden aldığımız güçle sürdüreceğiz. 

MİLLİ MÜCADELEMİZİN MEŞALESİNİN YAKILDIĞI GÜNÜN YILDÖNÜMÜ OLAN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

Kalın  sağlıcakla.

Emekli Asubaylar
 Emekli Asubaylar

 

 

 

 Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 6182 defa
Emekli Asubaylar

Son Ekledikleri: Emekli Asubaylar