All for Joomla All for Webmasters
 • 1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

  1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

 • ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

  ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

 • Muhtarlar ihya oldu, biz ise

  Muhtarlar ihya oldu, biz ise "fakire bir sadaka" turları yapıyoruz

 • İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

  İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

 • TEMAD'IN SEÇİMİ

  TEMAD'IN SEÇİMİ

 • TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

  TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

 • Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

  Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

 • Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

  Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

 • DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

  Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

 • TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

  TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

 • HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

  HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

 • DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

  DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

 • ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

  ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

 • Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

  Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Cumartesi, 19 Aralık 2015 02:46

Bir vefat, bir vefa

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Tarih 18 Aralık 2015.

TEMAD Konya Şubemizde geçen yoğun bir günün ardından, akşam saat 19.45 te evime geldim. Beş dakika kadar soluklandıktan sonra bugün pek takip edemediğim internet günlüğüme bir göz atmak için bilgisayarımı açtığımda, karşıma çıkan ilk haberle kurşun yemişe döndüm.

Üyemiz, genç arkadaşımız Bülent Şengül (1988-Hv) vefat etmişti.

(Hemen hatırlatalım cenaze defin işlemi, 19.12.2015 Cumartesi Günü ikindi vaktine kaldı.)bulent sengul

Bir süredir amansız bir hastalığın pençesinde bulunan arkadaşımız, son zamanlarını Antalya’da geçiriyordu.

Defalarca olmak üzere, gecenin yarılarında yakınları telefonuma ulaşmış ve “acil kan” ihtiyacı için kan mesajları çekmiştik. Sürekli olarak kan ihtiyacı içindeydi zaten...

Vefat haberini okuyunca haberi teyit etmem lazım geldiğini düşündüm ve telefon trafiği o andan itibaren başladı.

Bu yoğun trafiği sizinle paylaşmak istedim. Amacım, yüreğimizden geleni yaptığımızı göstermek, içtenliği ve bir vefa borcunu sizlerle paylaşmak...

Mukadderat hepimiz için.

Saat;

18.01... Zaten telefonumda kayıtlı bulunan, Bülent Şengül arkadaşımızın telefonunu aradım. Bir yakınının, telefonuna cevap verebileceğini umut etmiştim. Telefon sürekli olarak “ulaşılamaz” mesajı veriyordu. 

18.09... Bülent’in devre arkadaşı Ali Darılgan arkadaşımızı aradım. Muğla’dan ses verdi. O da duymuştu ve maalesef haber doğruydu. Ali’den Bülent’in bir yakının telefonunu istedim.

18.21... Ali telefon numarasını bildirdi.

18.25... Vefat haberini TEMAD Konya ve kendi internet sayfamdan girmeye çalışırken Sakib Kırmızı arkadaşımız aradı. Haberi görüp beni aramış. Telefon numarasını aldığım Bülent’in yakınını arayıp bana dönmesini söyledim Sakib’e... “Ben de haberi gireyim” dedim.

18.33... Sakib döndü. Görüşmüş ve “cenazenin uçakla Antalya’dan Ankara’ya havaalanına ulaşmış olduğu” bilgisini verdi bana. Ayrıca,  bizim neler yapabileceğimizi sormuş Bülent’in yakınına... “Cenaze Ankara’dan Bolu’ya yani Bolu’nun bir köyü olan Yumrukaya Köyü’nde defnedilecekmiş. Cenazeyi Bolu’ya nasıl ulaştırabilecekleri konusunda yardım talep etmişler bizden.

18.41...TEMAD Gnl. Bşk. Yrd. Fikret Parlak’ı aradım. Konuyu aktardım ve hemen ilgileneceğini söyledi.

18.46...188 cenaze işlemleri servisini aradım. Konya Cenaze İşlemleri servisi çıktı karşıma. Görevli şahıs genel bir bilgi verdi ve başına Ankara’nın kodunu yazarak 188’i çevirmemi söyledi.

18.49... 0312188’i aradım. Derin bir sessizlik içinde bir kaç dakika bekledim. Çıt çıkmadı. Demek ki böyle ulaşılamıyor...

18.50... Ben 0312188 ile meşgulken telefonuma sürekli arama ikazları geldi. Baktım Sakib aramış. 

18.54...TEMAD Bolu İl Başkanı Kemal Karaca’yı aradım. Konuyu aktardım ve 19 Aralık 2015 tarihinde arkadaşımızın cenazesinin Bolu’ya 8 kilometre uzaklıkta bulunan Yumrukaya Köyünde defnedileceği bilgisini ulaştırdım kendisine. Kendisi;  "şu anda bir hastasının bulunması sebebiyle Balıkesir’in  Edremit İlçesinde bulunduğunu ve beni Başkan Yardımcısı Hulusi Özçelik Ağabeyim’e yönlendirebileceğini" söyledi. Öyle de yaptı.

19.02... Hulusi Özçelik Ağabeyimi aradım. Hemen alaka gösterdi. "Derhal,Ynt.Krl.Üyelerine ulaşacağını ve bu konu ile ilgili olarak organizasyon yapacağını ve üyelerine mesaj çekeceğini, kendisinin ve diğer arkadaşlarımızın cenaze merasimine katılımlarını sağlayacağını” söyledi. Duygulandım... Bu yüzden kendisiyle bir müddet irtibatım kesildi... Teşekkür edip ayrıldım telefondan...

19.10... Sakib’i aradım. Meşguldü...

19.14... Ankara bölgesine hitap eden 188 Cenaze İşlemleri Servisini arayıp yardımcı olması için Gnl. Bşk.Yrd. Sıracettin Eldem’i aradım. Meşguldü...

19.15...TEMAD Konya üyesi olup Ankara’da ikamet eden, bir diğer arkadaşımızı aradım telefonu kapalıydı. Maksadım 188 Cenaze Hizmetlerini aratıp yardımcı olmasını istemekti...Dedim ya her il kendi 188’ini arayabiliyor.

19.17...Gnl.Bşk.Yrd. Sami Başkaya’yı aradım. Konuyu anlattım. Her bölgenin 188’i varmış, bunu hatırlatıp, arayıp bir haber vermesini rica ettim.

19.19...Telefonum sürekli olarak arama sinyalleri alıyor. Sakib aramış.

19.20...Sakib tekrar aramış.

19.20...Sıracettin Arkadaşımız, aradığımı görüp geri dönmüş. Durumu ona da anlattım. Gerekli girişimlerde bulunup döneceğini söyleyip ayrıldı.

19.22... Sami Başkaya Arkadaşımız aradı. Herkes seferber...

19.25... Sıracettin Eldem Arkadaşımız aradı...

19.30... Fikret Parlak Arkadaşımız aradı. “Bolu Belediyesi ambulans gönderebilirmiş, oraya ulaşmayı deneseniz?” dedi.

19.34... TEMAD Bolu Bşk.Yrd. Hulusi Özçelik Ağabeyimi arayıp 188 Bolu Cenaze işlemlerini aramasını ve neticeyi bildirmesini istirham ettim.

19.36... Hulusi Özçelik Ağabeyim, ”Bolu 188 hiç sinyal vermiyor” diye bildirdi.

19.36... Bolu Belediyesi Santralini aradım... 444 2 658... E.... Hanım çıktı karşıma... Konuyu anlattım. Bolu Mezarlıklar Md. İ... K... Beyin kendi cep telefon numarasını verdi.  

19.37... İ...K... Bey’i aradım. Konuyu aktardım kendisine. Anladım ki, akşamdan beri yaşadığımız telefon trafiği İ...K... Beyin konuşmasıyla olumlu bir şekilde sonuçlanacak... “Ben bu işi çözeceğim ve size tekrar döneceğim” dedi ve kapattı telefonu...

19.38...Sakib aradı. Oğlu Ankara’daydı. “Onu arayıp 188 Ankara Cenaze İşlemlerini aratacağını ama ulaşamadığını” söyledi.

19.39... Sıracettin Eldem Arkadaşımız  ile konuştuk... Merkez K.lığı, emeklilerin değil, çalışanların cenazelerine hizmet veriyormuş.

19.45...Sakib aradı (Rahmetli Bülent arkadaşımız aynı zamanda TEMAD Konya üyemiz Sakib Kırmızı’nın devre arkadaşı) “Ankara’da bir belediyede bir yakının çalıştığını ondan yardım talep edeceğini” söyledi... “Beklemede kalmasını” söyledim.

19.47... Sıracettin Eldem Arkadaşımız aradı. 

19.50... Fikret Parlak Arkadaşımız aradı. Konu hakkında bilgi aldı.

19.52... TEMAD Bolu Bşk. Yrd. Hulusi Özçelik Ağabeyimi aradım... Son durum hakkında bilgi verdim.

19.53... Sakib ile görüştük.

19.53... Bolu Mezarlıklar.Md. İ... K... Bey aradı, “Ankara Belediyesi Mezarlıklar Müdürü  A.... Ü... ‘ı aradığını ve hizmeti ona gördürmeye çalıştığını ama telefonu açmadığını, telefonu açınca bana tekrar döneceğini” söyledi. İlave olarak da A... Ü....’nın telefonun numarasını bana da verdi ve “benim de sürekli olarak aramamı söyledi ve hangimiz ulaşırsa birbirimizi haberdar edelim" diye de ilave etti. 

19.54... Sami Başkaya Arkadaşımız aradı ve son durum ile ilgili olarak bilgi edinmek istedi...

19.56... Bolu TEMAD Başkan Yrd. Hulusi Özçelik abi tekrar aradı. Konuyu istişare ettik.

19.56... Ben diğer görüşmeleri yaparken, Bolu Mezarlıklar Md.aramış...

20.07... Sakib aradı, Bolu’ya eğer imkan varsa kendisinin de gidebileceğini söyledi.

20.07... Sakib ile konuşurken, Bolu mezarlıklar Md. İ... K... Bey  tekrar aramış.

20.09... Bolu Mez. Md. İ... K... Bey’i aradım. Bana; “meseleyi hallettiğini, Keçiören, Mezarlıklar. Müdürünün kendisine döndüğünü ve 19 Aralık sabahı saat 08.00’dan sonra boş olduğunu ve cenazeyi Ankara’dan alıp, Bolu’ya Yumrukaya Köyü’ne ulaştıracağını” söylediğinin bilgisini verdi. Devam etti... “Yine de  başka bir aksaklık olursa beni arayın, Bolu’dan cenaze aracını göndereceğim ve cenazeyi aldıracağım. Cenazemiz ortada kalmaz, hiç merak etmeyin” diyerek bizleri rahatlatan son cümleyi kuruverdi. Duygulandım. Biraz durakladım... Daha sonra kendisine teşekkür edip ayrıldım...

20.18... Rahmetli Bülent arkadaşımızın yakınını aradım. Durumu kendisine ilettim. Bu acı içinde bile, bu konunun çözüme kavuşmasından dolayı çok mutlu oldu, bizlere teşekkür etti... Duygulandım... Durakladım...

20.36... Sakibe döndüm... Cenaze aracı işinin halledildiğini söyledim. Kendisi de Antalya’da cenaze evi ile görüşmüş. Sonra ben de görüştüm. Sabah 06.00 sularında cenaze yakınları ve inşallah bizden de birileri Ankara’da olacaklar. Ankara’dan cenaze aracı  havaalanına gelip cenazeyi alıp Bolu’ya Yumruköy’e götürecekler. Olur da Ankara’dan bir aksaklık çıkarsa eğer, Bolu Mezarlıklar Md.lüğünden İ... K... Bey aranacak ve kendisi bir cenaze aracı gönderip, cenazeyi kendisi aldıracak...

Nihayet 2 saat 36 dakikalık bir çalışma ve on'a yakın kişi ile görüşmemizin akabinde bir sonuca ulaşabildik. 

Akşam yemeğini yiyebilirm artık.

Dediğim gibi bu hizmet sadece bir günün 2 saat 36 dakikalık kısmıydı... Rahmetli arkadaşımız için helal olsun.

Cenaze 19 Aralık 2015 Cumartesi günü ikindi namazını müteakip, TEMAD Bolu İl Başkanlığımızın da katılacağı bir merasimle toprağa verilecektir.

Ey meslektaşlarım!
Ey emekli assubaylar!

bulent sengul2Gelin biraz daha gerçekçi düşünün ve TEMAD’a üye olup olmayacağınız hususunda daha isabetli bir karar verin.

Üstelik de birbirimize laf söylerken, birbirimizi kötülerken, kısaca böyle davrananlarımız varsa eğer, "biraz daha insaflı ve vicdanlı davranmamız gerektiğini" düşünün ne olur...

Böyle dersem eğer, yine zülf-i yare mi dokunmuş olurum acaba?

Bülent Şengül arkadaşımız adına, gecelerde kalkıp kan mesajları çekmek için dernek şubemize gittiğim zamanlar da dahil olmak üzere ne yaptıysak kendi adıma helali hoş olsun.

Rahmetli arkadaşım. Bir yandan hastalığınla mücadele eder iken, bir yandan da dernek üyelik aidatını aksatmadan ödemenden dolayı da sen bizlere hakkını helal et olmaz mı?

Sevgili arkadaşım, Allah rahmet eylesin. Mekanın Cennet olsun inşallah. Yakınların ve sevenlerin sabırla, metanetle dolsunlar.

Allah yardımcın olsun.

Tarih 19.12.2015, Ertesi gün sabah...

08.50... Bolu Belediyesi Mezarlıklar Müdürü İ... K... aradı. Ankara B.Şehir Belediyesinden bir cenaze aracının 15 dakika sonra Esenboğa Havaalanında olacağı ve bir sorun olmadığı bilgisini verdi. Yine de bir sorun yaşanırsa Bolu'dan bir başka aracı yola çıkarabileceğini ifade etti. Ayrıca Yumrukaya Köyünde mezar kazma konusunda bir yardıma ihtiyaç duyulursa hemen yardım ekibini çıkarabileceğini söyledi. Bu konuda köylüler kendi imkanlarını kullanmakta oldukları için kendisine teşekkür edildi. Şimdilik ihtiyaç bulunmadığı bilgisi kendisine ulaştırıldı.

08.55... Bülent arkadaşımızın yakınları şu an Esenboğa Havaalanında bulunuyorlar. Kendileri aranarak bilgi alındı. Bolu'dan İ... K... kendilerini de arayıp cenaze aracı ve mezarlık konusunda kendilerine de bilgi vermiş. "Aksaklık olur ise Bolu'dan bir aracı yola çıkaracağını" ona da söylemiş İ... K.. Bey... Şu an bir sıkıntı yok. Yalnız havanın çok sisli olması münasebetiyle defin işleminin daha önce öğlen namazaını müteakiben kaldırılılacağı planlanmıştı, sis nedeniyle doğabilecek sorunlardan dolayı (19.12.2015 C.tesi) defin işlemi ikindi namazından sonraya bırakıldığı bilgisini verdiler.

08.58... TEMAD Bolu İl Bşk. Yrd. Ağabeyimiz Hulusi Özçelik'i aradım ve defin saatinin değiştiği bilgisini kendisine ulaştırdım.

15.34... TEMAD Bolu İl Bşk.Yrd.mız Hulusi Özçelik Ağabeyimiz aradı ve Bülent arkadaşımızın cenazesini toprağa verdiklerini, yakınlarıyla görüştüğünü, baş sağlığı dilediğini ve cenaze için İzmir'den Konya'dan gelenlerin olduğunu bildirdi.

Bu süreçte emeği geçenlerin hepsine teşekkür ediyoruz.

Üyemiz ve meslektaşımız Bülent Şengül arkadaşımıza tekrar Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz.

Tayyar Yıldırım

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 5452 defa

You have no rights to post comments