All for Joomla All for Webmasters
Çarşamba, 09 Kasım 2016 13:21

TEMAD Eski Genel Başkanlarından Ali Şencan'ı Kaybettik

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

1999-2004 yılları arasında TEMAD Genel Başkanımız olan Avukat- (E) Hv.Asb.Kd.Bçvş. Ali ŞENCAN (1956-4) 08 Kasım 2016 günü Ankara’da geçirdiği trafik kazası sonucunda (yaya olarak araç çarpması sonucu) kaldırıldığı Numune hastahanesinde kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir.

Merhumun Cenazesi 10 Kasım 2016 Günü öğle namazını müteakip Eskişehir yolu üzeri, Diyanet İşleri Başkanlığı yanı, Mili Güvenlik Kurulu karşısındaki Ahmet Hamdi Akseki camiinden kaldırılarak Gölbaşı’nda defnedilecektir.

Ankar Hukuk Fakültesi mezunu olan Ali Şencan 1977’den itibaren Avukatlık yaptı. 2004 Yılında TEMAD Genel Başkanlığından ayrıldıktan sonra da TEMAD Kurumsal kimliğinin yanında olmaya devam eden Şencan TEMAD’ın tüm faaliyetlerine katılarak ve kendisindne sonraki yönetimlere tecrübelerini aktararak hizmetlerine devam etti.

TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser de Ali Şencan'ın vefatı ile ilgili bir taziye mesajı yayınladı. Taziye mesajı şöyle;

"Astsubay camiasının yasal tek temsilcisi olan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği eski Genel Başkanı (1999-2004) Ali SENCAN 08.11.2016 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuş ve aramızdan ayrılmıştır.

Saygıdeğer müteveffa  Başkanımız, muazzaf olduğu dönemden başlayarak emeklilik sürecinde de meslektaşlarımız için büyük mücadeleler vermiştir.Kutsal Astsubaylık mesleğini sürdürürken tüm engellemelere ve zorluklara rağmen Hukuk Fakültesini bitirmiş ve emekli olduktan sonra da Avukatlık mesleğini icra etmiştir.Bu süreçte hem hukuk alanında hem genel başkan olarak ,genel başkanlık görevini devretmeyi müteakip de bir üye olarak, Astsubay hak mücadelesini yılmadan sürdürmüş ve ihtiyaç duyduğumuz ,duymadığımız her zaman yanımızda olmuştur.Son olarakta Astsubaylar ile ilgili bir kitap yazma çalışması içerisindeydi.İlerlemiş yaşına rağmen Genel Merkemize bizzat gelerek temin ettiği belgeler ile kitap yazma gayreti içerisindeydi.Son derece mütevazi,donanımlı ve bilge kişiliğiyle her zaman yüreğimizde yaşayacaktır.

Merhum Genel Başkanımıza Allah'tan rahmet,acılı aile fertlerine  ve camiamıza baş sağlığı dilerim." 

Emekli Asubaylar olarak Merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve TEMAD Mensuplarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Taziye için kızı Tülin SENCAN GÜNEŞ Tel:0 542 634 9654

genel baskanlar

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 6146 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile