All for Joomla All for Webmasters
Salı, 16 Ağustos 2016 14:03

Ahmet Keser; “TSK’mı FSK’mı? Herkes şapkasını önüne koysun, düşünsün.”

Öğeyi Oyla
(5 oy)

"TÜM SÖYLEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM…"

TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser’in 13 Ağustos2016 tarihinde Milliyet’te Tunca Bengin’in köşesinde yayınlanan bir açıklaması asubay toplumu içerisinde büyük tartışmalara neden oldu.

Yazıda şöyle deniyordu;

tunca yazi

“Bunlar FETÖ’nün ordu içindeki yapılanmasının rütbe ya da kademe boyutu. Bunun bir de kuvvetler açısından dağılımı var. Orada da TEMAD (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği) Genel Başkanı Ahmet Keser’e göre, özellikle astsubaylar açısından FETÖ’nün en yoğun (yüzde 40 civarında) olduğu yer Jandarma. İkinci sırada da yaklaşık yüzde 10 gibi bir oranla Hava Kuvvetleri geliyor. Kara ve Deniz kuvvetlerinde ise FETÖ’cülerin etkisi çok az...”

(Tamamını okumak için tıklayınız 

Ahmet Keser bu cümleler nedeniyle sosyal medyada tepkiler aldı. Hatta haddini aşan eleştiriler, hakaretlere varan yorumlar yapıldı.

basbakan

Aynı günün akşamı ise Başbakan Binalı Yıldırım’ın gazetecilerle yaptığı bir toplantıda bazı açıklamaları oldu. Başbakan, bu açıklamalarında kısaca şöyle diyordu;

“Albay ve aşağı rütbelerin yüzde 60-80’i FETÖCÜ.. “Askeri liseler, harp okullarında okuyanların yüzde 95’i bunların…”

(Tamamını okumak için tıklayınız  )

TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser bizi arayarak verilen tepkilere değindi ve tartışma yaratan sözlerine açıklama getirdi. Başkanın söylediklerini aynen aktarıyoruz;

M.AYTAR : “Başkanım bu rakamlar çok ciddi rakamlar, vahim bir durum. Söylediklerinizden dolayı epey de tepki görüyorsunuz. Başbakan’ın da verdiği oranlar ortada. Bunların ciddi bir dayanağı olmadan söylenecek şeyler değil. Şimdi ne düşünüyorsunuz?”

AHMET KESER:

“Sayın Başbakan’ın söylediği bu rakamları okudunuz. Böyle bir açıklama yapacağını zaten ben bekliyordum. Rakam telâffuzunda biz daha insaflı çıktık.

Evet, maalesef çoğu kimse, bu ordunun nasıl elden çıkmış olduğunun henüz farkında değil. Bu tepkileri gösterenler orduyu hala emekli oldukları zamanki TSK gibi düşünüyorlar. 

İfade ettiğim % 40 rakamı reel bir rakam, biliyor musun?

Sayın Başbakan’ın darbe girişiminden bu güne bir ay geçmiş olmasına karşın, bugüne kadar ifade etmediği bu oranı bugünlerde açıklamış olması bir tesadüf mü? Elinde veri olmadan bunu söyleyebilir mi? Peki bu veriler kimden elde edilmiş olabilir? Bizatihi bu veriler FETÖ’den elde edilmiş olabilir mi?

Benim % 40 diye telafuz ettiğim oran, onların imam, abi, dava arkadaşları gibi kimselerden, hücre yapılandırılmasının içindekilerden oluştuğunu söylüyorum. Sempatizanlarını buna katmıyorum bile. Bu % 40 dediğim kesim, fiilen bu işte kendini ortaya koyabilecek kişiler. Yok çocuğunu okullarına göndermiş, sempatisi varmış vs. onlardan bahsetmiyorum. Onları % 40’ın içerisine dahil etmedim. Ama Sayın Başbakan dahil etmiş. Durum bu kadar korkunç, bu kadar vahim.

TSK değil FSK!

Türk Silahlı Kuvvetleri olmaktan çıkmış, Fethullahın Silahlı Kuvvetleri haline getirilmiş. Herkes şapkasını önüne koysun ve düşünsün. Tekrar söylüyorum, Ordumuz elden çıkmış. Başbakan % 80’lerden, 95’lerden bahsediyor. Bunlar boş laflar değil, kimse boş rakamlar sallamıyor. Adamların elinde tek tek, isim isim listeler var. Bütün Silahlı Kuvvetlerin tek tek isimlerini tutmuşlar. Ortada korkunç bir realite var.

Ben sözümden asla geri adım atmıyorum. Söylediklerimin tamamen arkasındayım.

Sayın Başbakan bir aydır sürekli olarak televizyonlara çıkıp konuştu. Bir kez dahi bu oranlardan bahsetmedi. Şimdi bunları söylemesi manidardır.

Bu listeler elde edilmiş ve görülmüş ki tüm TSK personelini fişlemişler.

Hiç de bizim bıraktığımız gibi bir ordu değil şimdiki durum. Hiç kimse “TEMAD Genel Başkanı neler söylüyor!” diye tepki göstermesin. Tam tersine, şimdi herkesin “TEMAD kimsenin söyleyemediğini söylüyor, kimse oranlardan bahsedemezken TEMAD oranları veriyor, bu da deprem yaratıyor” demesi gerekir.

Bunlar diyorlar ki “Bu rakam doğru olsa dahi söylenmez”

Bunlar diyorlar ki “Ahmet Keser meslektaşlarını gammazlıyor” Ne yapmam gerekiyor, şimdi ben Zekeriya Kuzu’ya benim meslektaşım deyip sahip mi çıkayım?

Biz şimdi haklının yanında durmalıyız. Rütbe farkı gözetmeksizin. Şimdi milletimizin,  memleketimizin yanında durmamız gerekiyor. Bu şerefsizler astsubay elbisesi giymiş ise biz onlarla da mücadele edeceğiz.

Adamlar astsubay üniformasını giymiş ve bu şerefli üniformayı kirletmişlerse, yok saymak, reddetmek değil, bunun mücadelesini vermek gerekiyor.

Onlar meslektaş değil ki! Benim üniformamı giymiş terörist bunlar. Bunu hepimizin anlaması lazım. Adamlar % 80’ini ele geçirmişler.

Tekrar söylüyorum. Tüm söylediklerimin arkasındayım.

Şimdi bu rakamlara baktığımız zaman TSK değil FSK haline geldiğini görüyoruz. Tepki göstermek yerine otursunlar bunları itiraf etsinler.

Genelkurmay Başkanı’nın kafasına basmışlar, bütün Kuvvet Komutanlarının kafasına basmışlar, boynuna kemer geçirmişler, yerde süründürmüşler, bunun diplomaside nasıl okunduğunu biliyorsundur, hala diyorlar ki “Aman meslektaşlarımıza laf atma!”

Emekli Asubaylar sitesi için de şunu söyleyeyim; Allah’tan iyi ki varsınız bu camiada, Allah razı olsun, camiayı bilinçlendirme noktasında çok çok çok büyük emekleriniz, katkılarınız var. İnanın şu darbenin tarafında astsubaylar durmadı ya, bunda sizlerin payı çok büyük. Bu algıyı başından beri sürdürüyoruz, bundan sonra da dava haline getirip devam ettireceğiz. Gece gündüz uyumayacağız, onlar 24 saat uyumadıysa, biz 25 saat uyumayacağız. Cumhuriyete sahip çıkmak demek, sadece Gündoğdu meydanına elinde bayrakla çıkmak, bayrak sallamak demek değil. Böyle emek vereceğiz. Bunlarla da mücadele edeceğiz, içimizdekilerle de mücadele edeceğiz. Bu tepkileri ben anlamıyorum. FETÖCÜ eğer bir astsubaysa “Benim teröristim iyidir!” böyle bir mantık olabilir mi? Terörist teröristtir. Sen kimi korumaya çalışıyorsun ki? Biz ülkemizi korumaya çalışıyoruz. Bunların temizlenmesi lazım. Yarısıysa yarısının da gitmesi lazım. Gerekiyorsa bir uzvu kesip atmak lazım.

Dişimiz, vücudumuzun bir parçası. Ağrıyorsa tedavi ettiririz. Çürümüşse, tedavi olmuyorsa, bizden bir parça da olsa söker atarız. Bunlar dişimizi de geçmiş, ciğerimiz olmuş, yüreğimiz olmuş, beynimiz olmuş... Bütün vücudumuza sirayet etmişler. Hangi birini söküp atacağız. 

Orduyu derhal temizlememiz lazım. Mesleki refleksten daha önemlisi Türkiye refleksi lazım burada. Şimdi birkaç kişi çıkmış “Astsubayları gammazlıyor!” diye eleştiriyor. Bunlar astsubay değil ki! Terörist, benim elbisemi çalmış.

Şimdi Fetöcüler, bizim aleyhimizde yazı yazanlar hakkında ne diyordur biliyor musun? “Bizi destekleyenler var” diyordur.

Haydi hodri meydan diyorum. Ben % 40 oranından bahsettim, Sayın Başbakan % 80’lerden bahsediyor. Hadi iki satır da ona yaz! Bana sosyal medyada bir sürü hakaretler edildi, çanak tutuldu. Hadi buyur, delikanlıysan bunun için de yaz!

Memleket elden gidiyor, bu adamlar teröristleri korumakla uğraşıyor…”

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 16730 defa

Yorumlar   

0 #1 Haluk TIRAVOĞLU 16-08-2016 22:23
Genel Başkanı gam azcık olmakla suçlayan yazıyı okuyunca yazının sahibini tanımasam "fetöcü" zannedecektim. Biraz insaf yahu. Esas mesele arada kaynamasın fetöcü mesleği ne olursa olsun haindir katildir teröristtir. Asubay olması sahipleneceksin anlamına gelmez, komik olmayın.

You have no rights to post comments