All for Joomla All for Webmasters
Pazar, 13 Mart 2016 13:57

TEMAD Konya Şubesinden Kendi Yerini Edinme Kampanyası

Öğeyi Oyla
(6 oy)

Konya TEMAD İl Başkanı Sn. Tayyar Yıldırım, Yönetim Kurulu olarak uzun süredir hazırlık çalışmalarını sürdürdükleri “KENDİ MÜLKÜMÜZÜ SATIN ALMA” kampanyasını 12 Mart 2016 günü yapmış oldukları toplantı ile üyelerine duyurduklarını bildirdi.

Sitemize göndermiş oldukları açıklamayı ve Kampanya ile ilgili tanıtım yazısını yayınlayarak meslektaşlarımıza bu kampanyayı duyurmak ve destek olmak arzusundayız.

Bu kampanyaya yalnızca Konya TEMAD Üyelerinin değil tüm meslektaşlarımızın omuz vermesini bekliyor ve diliyoruz.

Kampanya kapsamında başlatılan “Yardım toplama” faaliyeti için kullanılacak hesap numarasına göndereceğiniz karınca kararınca desteklerinizle bu hedefin bir an önce gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Yapacağınız katkının miktarı önemli değil. Benim de alınacak mülkte bir tuğlam olsun diyen, diyecek olan tüm meslektaşlarımıza şimdiden teşekkürler.

BANKA HESAP BİLGİLERİ:

BANKA ŞUBE ADI      : TÜRKİYE İŞ BANKASI FORM KAVŞAĞI/KONYA

BANKA HESAP ADI   : TÜRKİYE EMEKLİ ASSUBAYLAR DERNEĞİ

İBAN NO                   : TR77 0006 4000 0014 5110 0533 42

BANKA ŞUBE KODU : 4511

BANKA HESAP NO  : 0053342 

Şimdi sizleri Sitemize gönderilen açıklama ve Kampanya tanıtım yazısını okumaya davet ediyoruz.

BUGÜN TARİHİ BİR GÜN YAŞADIK

12 Mart 2016 Cumartesi günü TEMAD Konya Şubemizde tarihi bir gün yaşadık.  Bugün itibariyle "TEMAD KONYA KENDİ YERİNİ TEMİN ETME" kampanyasını başlatmış bulunmaktayız. 

Derneğimiz bugün bu konuya katkı yapmak için gelen üyelerimiz ve meslektaşlarımızla doldu taştı. Üyelerimizin yoğun ilgisi izdihama yol açtı.

Kampanyayı başlatmamız anından itibaren üyelerimiz toplantı anında bu konularda söz almaya başladılar.

Üyemiz Ahmet ÖNCÜL arkadaşımız bu konuda söz istedi. “Toplantıda bulunanların bugünkü katkısı üzerinde katkı yapacağını” söylemesi büyük alkış aldı ve herkesi memnun etti. Arkadaşımızın bu hareketi hem bizleri hem de diğer bütün katılımcıları daha da umutlandırdı.

Mustafa AK Ağabeyimizin “1000.00 (bin) lira katkı yapıyorum” demesiyle kampanyamız daha da renklendi. Toplantıya katılan üyelerimiz takdir ettikleri miktarlarda yardım yapmaya başlamaları tekrar edelim ki çıktığımız bu yolda bizleri oldukça umutlandırmıştır.

Birçok üyemiz; “katkılar için bir alt limit konulması  ve birkaç defada ödeme kolaylığı da gösterilmesi” hususunda tekliflerde bulundular.

Bu öneriler ve duyarlılık söylem ve eylemleri meslektaşlarımızla ne kadar da gurur duymamız gerektiğinin kanıtıdır. 

 

*****

“İNANDIK, SÖZ VERDİK, BAŞARACAĞIZ”

basaracagiz

TEMAD Konya olarak bir büyük projeyi daha başlatmış bulunuyoruz. Ve “İNANDIK, SÖZ VERDİK, BAŞARACAĞIZ” sloganı ile KENDİ MÜLKÜMÜZE SAHİP OLMA yolunda somut ilk adımı bugün yani 12 Mart 2016 tarihinde atmış bulunuyoruz.

KENDİ MÜLKÜMÜZÜ ALMA KAMPANYAMIZI BUGÜN BAŞLATMIŞ BULUNMAKTAYIZ.

Ülkemizin her bir köşesinde yaşamakta olan çok Değerli Meslektaşlarımız.

Gerek emekli olduktan sonra güzel vatanımızın herhangi bir köşesini tercih ederek, bundan sonraki yaşamını orada sürdürmek isteyen ve gerekse halen emeklilik hayalleri kurmakta olan emekliliğine az bir zaman kalmış olan meslektaşlarımız ve gerekse görev hayatına henüz başlamış genç meslektaşlarımız.

Özellikle 2012 yılından itibaren Astsubay Özlük Hakları için yapılan çalışmaların ivme kazanması ve gerek medya ve gerekse meydanlarda Türk Milletinin, özelde de Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bir parçası olan vakur, çalışkan, ahlaklı, dürüst, kahraman Astsubayları...

Son 5 yıldır Sosyal Medyayı hallaç pamuğu gibi atan ve o kanallardan bizlerle fikirlerini tecrübelerini paylaşan, kederde ve tasada hep aynı noktalara bakan, aynı zorlukları yaşamış emeklerini, alın terlerini vatanımızın, ordumuzun selameti için harcamış ülkemizin savunmasında hep birinci derecede rol oynamış ebedi ve ezeli Silah arkadaşlarımız.

Sizlerin fikirlerini çok değerli ambalajlar içerisinde yıllardır saklamakta iken işte bugün yani 12 Mart 2016 tarihinde bu müstesna paketin kapağını açmış bulunmaktayız.

Şöyle diyordunuz o paketin içine itina ile yerleştirdiğimiz fikirlerinizle...

“TEMAD, başkalarının kiracısı olmaktan bir an önce kurtulmalıdır. Kendi mülkünün sahibi olma yolunda hemen adım atmalıdır.”

“TEMAD’ın OYAK benzeri bir yapılanmaya gitmesi elzemdir. Başkalarına bağımlı olmaya gerek yoktur. Kendi şirketlerini vakit kaybetmeden kurmalıdır.”

“Birlikten kuvvet doğar, birlik ve beraberlik, kaderi ilahiden başka her zorluğu yener.”

İşte biz de sizlerin bu önerilerine kayıtsız kalmadık ve sizlerin fikirleri doğrultusunda bu adımı atıyoruz. Sizlerden aldığımız güçle ve cesaretle “İNANDIK, SÖZ VERDİK BAŞARACAĞIZ” diyerek KENDİ MÜLKÜMÜZÜ EDİNMEK adına bu yola çıktık.

Madem bizlere şevk verdiniz, kuvvet verdiniz, haydi öyleyse el ele, gönül gönüle, omuz omuza vererek bütün Türkiye’ye parmak ısırtacak bir olayı gerçekleştirelim ve kendimizle bir kez daha gurur duyalım.

Gerçekten de bizler el ele, omuz omuza, gönül gönüle verdiğimizde altından kalkamayacağımız yük yoktur.

Çok değil, şöyle 4 sene öncesine döndüğümüzde, 250.00 TL kirayı ödeyemeyen, kapısına defalarca kilit vurulmuş olan ve o zamanki işlevi sebebiyle ne ziyaretçi gelen ne de ziyaretlere gidebilen bir yapımız vardı.

O zamanın şartlarında, o zamanki yönetimlerin yapacakları pek de bir şey yoktu. Zaman değişti, değişime ayak uydurduk ve 250.00 TL kirayı ödemekten aciz şubemiz bugün geldiği nokta itibariyle 2000.00 TL kirayı, bir o kadar da diğer masrafları öder duruma geldi.

Yani şu anda TEMAD Konya olarak aylık 4000.00 TL masraf bedel ödemek zorunda olan bir şube durumundayız.

Diğer masraflar bir yana ama ödediğimiz kira bizlerin çok hem de çok zoruna gitmektedir. Bizler eğer kiradan bağımsız bir hale gelmiş olsak, bu ödediğimiz kira bedeli ile 20 öğrenciye burs verir duruma geleceğiz.

Dememiz o ki; bu kampanyamıza katkı yapan herkes, aslında bu yardımı karşılığında üniversitede okuyan 20 öğrencinin öğrenimine katkı yapmış olacak.

Ya da bu şartlarda bile Çocuk Esirgeme Kurumlarında barınan öğrencilere Bayram Harçlıkları veren, yaşam evlerini dayayıp döşeyen, Engelli Okullarında okuyan öğrencilere tekerlekli sandalye yardımı yapan, yaşlı bakım evelerinde yaşayan yaşlılarımızın ihtiyaçlarını temin eden şubemiz, kendi mülkünü aldığında hangi başarılara imza atacağını kestirebilmek zor olmasa gerektir.

Değerli Meslektaşlarımız.

Bizlerin en başarılı olduğumuz konu güven konusudur. Çok kısa bir zaman önce değişim ve dönüşüm sloganıyla çıktığımız TEMAD Konya Ailesi olarak, 200 civarındaki üye sayımız bugün 1000’in üzerine çıkmışsak, 250.00 TL kira bedelini ödeyemez bir haldeki şube ekonomik gücünü aylık 4000. TL ödeyebilen nezih bir ortama taşımışsak, bunun üzerine bir dükkan ilave edebilmişsek, ayrıca bütçemizi artı 20.000.00’li rakamlara yükseltebilmişsek eğer, bu bizlerin başarısını ve bizlere olan güveni gösteren emarelerdir.

Bunda tüm emeklilerimiz ve geleceğin emekli adaylarının katkısı var. Özellikle bizlerin geçmişi olan meslektaşlarımız bizlerin bu seviyelere gelmemizi temin eden kahramanlardır. Onlara gönül dolusu teşekkürlerimizi yolluyoruz.

Bu noktaya nasıl geldik?

Öncelikle yukarıda söylediğim fikir önerileri bizlere güç verdi.

Daha sonra gücümüzün farkına vardık.

Zaten Yönetim Kurulumuza yetki verdiğiniz 8 Haziran 2014 tarihindeki olağan Genel Kurulda da taahhüt ettiğimiz gibi  üye sayımızı 1000 in üzerine çıkarma ve kendi mülkümüzü alma sözünü de yerine getirmemiz gerekiyordu.

Üyelerimiz ve diğer meslektaşlarımız bizleri sürekli olarak bu konuda teşvik ettiler, bizlere cesaret ve umut verdiler.

En sonunda da TEMAD Konya Ynt.Krl. olarak oturup cesaretle bu kararı aldık.

"İNANDIK, SÖZVERDİK, BAŞARACAĞIZ" dedik ve yola çıktık.

Yakın bir gelecekte daha farklı paylaşımlarımız olacak. O paylaşımlarımızı duydukça inanıyoruz ki sizler de bizlere olan desteğinizi sürekli olarak artıracaksınız.

Bizler bu ülkenin geleceğine, payidar olmasına ilk derecede etki eden bir mesleğin mensuplarıyız.

Bizler için ülkemiz ne yapsa azdır. Çünkü bizler ülkemiz için çok şey yaptık.

Kendi özel durumlarımızı bir kenara koyup devletimize hizmette aksaklık olmaması için çalıştık.

Şimdi de bu güzellikleri kendimiz için yapacağız. Mükemmel bir mekânın sahibi olmak istiyoruz. Birlik ve beraberlikle başarılamayacak hiç bir iş yoktur. Bize destek olmanız ve karınca kararınca her türlü izni alınmış olan, hiç bir açık kapı bırakmadığımız yardım toplama faaliyetlerimize destek vereceğinizden hiç şüphemiz yoktur.

konya 1  konya 2 

ASSUBAY TOPLUMU!

Zaten son yıllarda herkesin bizim yani assubayların başarılarından söz ettiği bir durumda  bu projeye katkı yapman aslında kendine iyilik etmen anlamına geliyor.

Kalitenin ve seviyenin adı olan mesleğimizin daha saygın hale gelmesinin ilk adımın sen at!

Bu örnek diğer bütün şubelerimizin kalkınmasına, ilerlemesine, ekonomik özgürlüğünü kazanmasına neden olacaktır.

Bizim sloganımız "İNANDIK, SÖZ VERDİK, BAŞARACAĞIZ” şeklindedir.

Sen de bireysel olarak bu başarının gerçekleşmesine katkı yap, kendinle gurur duy.

Bu kampanya sürecinde desteklerini esirgemeyen Genel Başkanımıza ve Gnl. Mrkz. Ynt. Krl. Üyelerimize teşekkür ediyoruz. Her zaman destekleriyle bizlerin arkasında durmuşlardır.

Bundan sonra da duracaklarına inanıyor, tüm meslektaşlarımıza saygılar sunuyoruz.

TEMAD Konya Ynt.Krl.Bşk.lığı

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 6038 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile