All for Joomla All for Webmasters
Çarşamba, 22 Temmuz 2015 16:43

Cübbe rütbeyi yine ört(e)medi

Öğeyi Oyla
(7 oy)

Bilindiği gibi, İzmir’in Çiğli İlçesi’ndeki 2’inci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda, görevli Asb. Kd. Çvş. Gökhan Yıldırım, yüksekten düşme sonucu şehit olmuştu

Çiğli 2’nci Jet Ana Üs Komutanlığı’nda meydana gelen olayda, Asb. Kd. Çvş. 25 yaşındaki Gökhan Yıldırım, 4 metre yükseklikten düştü.

Yapılan müdahalelere rağmen hayata döndürülemeyen Gökhan Yıldırım, 7 Mart 2015 tarihinde şehit olmuştu. 

Muhabere taburunda Görevli Gökhan Asubay asma tavana gizli kamera sistemi döşerken tavanın çökmesi sonucu beton zemine çakıldı. Beyin ameliyatına alındı, ölüm kalım savaşına sürüklendi. 

 

Telsiz telefon eğitimine sahip, Asb. Kd. Çvş. Gökhan Yıldırım, görev tanımında olmamasına rağmen, üssün kendi personelini gözetlemek için takılması planlanan çatı aralarına, abajur içine konulan cinsten casus kamera da denilengizli kameraların montajında emir ile görevlendirildi. 

cigli 3

Asma tavana çıkıp, emniyet tedbiri olmayan yerden kafasının üzerine çakılarak can verdi.

Oysa kamera montajı ile ilgili şartnamede bu faaliyetlerin yüklenici firma tarafından yapılacağı yazıyordu. Ne hikmetse ÜS Komutanı montaj konusunda Üs Personelinin de görevlendirilmesini buyurmuş ve bu buyruk bir cana mal olmuştu.

cigli 5

cigli 2

 

cigli 6

*****

Ailenin talebi gerçek sorumlu olan Üs Komutanı Tümgeneral hakkında soruşturma açılmasıydı. Ne yazık ki gelen haberler, yine gerçek sorumluların korunduğu bir manzara ile karşı karşıya kaldığımız yönünde.

Ailenin Avukatı TEMAD Hukuk Komisyonu Başkanı Avukat Mehmet Erkan AKKUŞ;

akkus1"Şehidim ruhun şad olsun.

Cübbe rütbeyi yine örtmeyecek. 

Satış sözleşmesi ve teknik şartnameye göre işçilik ve montaj hizmetinin, uzman firma yetkilisi tarafından yapılması gerekirken; Şehit Assubay Kd. Çvş Gökhan YILDIRIM kardeşimize, kanuna ve şartnameye aykırı emir veren 2'nci Ana Jet Üs Komutanı Tümgeneral, hakkında taksirle ölüme sebep olmaktan dava açabilecek bir askeri savcının olmadığını hepimiz biliyoruz.

Bakalım Necdet Paşa savcısına soruşturma emri verebilecek mi?" Demiştik. 

Necdet Paşa Bizi yine şaşırtmadı. Tümgeneral için soruşturma emri vermedi."

diyerek duyurdu davanın geldiği boyutu.

Davanın önümüzdeki günlerde nasıl seyredeceğini izleyip göreceğiz.

Emekli Asubaylar.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 12599 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 22 Haziran 2016 15:18

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile