All for Joomla All for Webmasters
Cuma, 24 Kasım 2017 20:29

SGK'nın bir yanlış hesabı daha, Bağdat'tan değil, Bala'yı aşamadan geri dönmüştür

Öğeyi Oyla
(5 oy)
Biliyorsunuz, Sınıf Okullarında 18 Yaş altında geçen sürelerle ilgili açılan davalara SGK karşı bir hamle ile, hiç bir hukuki dayanağı olmadığı halde, okulda öğrenim görüldüğü tarihteki prim tutarı ile bugüne kadar geçen süre denklemi kurarak faizlendirmiş ve dava açan tüm meslektaşarımıza yüklü miktarda prim borcu çıkarmıştır.

Örnek olarak; TEMAD Konya Eski Başkanımızın aynı konuda açılan davasıyla ilgili de SGK tarafından böyle bir talepte bulunulmuştur. Bu dava için de "Yürütmeyi Durdurma" talebi ilgili mahkemeye gönderilmiş bulunulmaktadır. İşte aynı konuda bir başka talebimiz mahkeme tarafından kabul edilmiş ve Yürütmeyi Durdurma Kararı verilmiştir.tayyar

Aşağıda yayınladığımız yürütme kararını acarsak mahkeme şunları söylemek istemiştir.

1. Ey SGK! Senin, sınıf okulu davasını kazanan personelden resen prim kesintisi yapman yasal değildir ve senin bu haksız uygulaman, davacıyı zor durmada bırakacağından bu kararının yürütmesini durduruyorum. Artık bu karardan sonra ben başka bir karar verene kadar kesinti yapamazsın.

       2. Ayrıca, ben sana bu kararı vermeden önce davacının işlem dosyasını ve tüm evraklarını göndermeni söylemiştim ama sen göndermedin. Gördüğün gibi göndermemen benim senin işleminin yürütmesini durdurmama engel değildir ve ben de işlemin yürütmesini durdurdum.
 Ne diyelim SGK’nin bir yanlış hesabi daha, Bağdat’tan değil ama Bala'yı aşamadan geri dönmüştür.

Camiamıza hayırlı olsun.

Av.M.Ali Arslan

y durdurmaa

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 4687 defa Son Düzenlenme Cuma, 24 Kasım 2017 21:23

Yorumlar   

0 #1 Hamdullah 25-11-2017 19:42
İlginiz ve paylaşımlarınız örnek seviyede teşekkürlerimi sunuyorum VİZYONDA ayla filmi astsubayların itibarı için mükemmel lütfen sahip çıkıp bunu fırsata çevirmek lazım TEMADI da Allah rızası için kış uykusundan yada
Ne uykusuysa uyandıracak bişeyler yapın saygılar .
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile