All for Joomla All for Webmasters
Çarşamba, 04 Kasım 2015 10:21

İzmir merkezli 18 ilde 'askeri casusluk' operasyonu

Öğeyi Oyla
(0 oy)

03 Kasım 2015

"Askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" suçlamasıyla ilgili açılan davada"kanuni yetkileri dışında hareket ettiği"iddiasıyla İzmir merkezli 18 ilde aralarında polis memuru ve mülkiye müfettişlerinin de olduğu 40 kişi gözaltına alındı. 20 kişi hakkında da yakalama kararı çıkartıldı.

Anadolu Ajansı'na göre 40 kişi gözaltına alınırken, DHA'ya göre 35 kişi gözaltına alındı.

Paralel yapıya yönelik operasyonda gözaltına alınanlar arasında, dönemin İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Organize Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Şevk'in de bulunduğu bildirildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, muvazzaf askerlerin de arasında bulunduğu tamamı tutuksuz yargılanan 357 kişi hakkında, 2013 yılında "Askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" suçlamasıyla açılan davada yargılananların şikâyeti üzerine soruşturma başlattı.

Gözaltına alınan ve İl Emniyet Müdürlüğüne götürülen zanlılar arasında, "Paralel Devlet Yapılanması" mensuplarının da bulunduğu belirtildi.

Zanlıların, "Askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" davasıyla ilgili soruşturmayı yürütürken kanuni yetkileri dışına çıktığı iddia edildi.

Neşet DİŞKAYA / İZMİR

 

Ek Bilgi

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 2605 defa

You have no rights to post comments