All for Joomla All for Webmasters
Cuma, 30 Ekim 2015 10:33

AKP Genel Bşk.Yrdc.Mevlüt Çavuşoğlu Emekli Asubay ile tartıştı

Öğeyi Oyla
(9 oy)
Antalya'da Emekli Astsubaylar Derneği Antalya Şubesi'ni ziyaret eden Adalet ve Kalkınma  Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu'na emekli asubay Abdullah Kepezlioğlu, "Güneydoğu'da tuzaklar kurulmasına müsaade ettiniz. Şimdi de milliyetçiliğe oynuyorsunuz, hiçbir zaman beni ikna edemeyeceksiniz" diye eleştiride bulundu. Bunun üzerine Çavuşoğlu; "Sizin burada, bu şekilde provoke edeceğinizi biliyordum ben zaten milliyetçilik şeyiyle, biz milliyetçiliğe oynamayız, milliyetçinin kendisiyiz. Biz sosyal demokratçılık oynamayız, biz sosyal demokratın kendisiyiz" dedi.
 
AKP Antalya Milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu'nun saat 15.00'te yapacağı duyurulan ziyareti, yoğun programı nedeniyle yaklaşık 2 saat gecikmeli gerçekleşti. Ziyaret öncesinde dernek lokalindeki masalarda bulunan okey taşları ve ıstakalar kaldırıldı. Uygulamaya tepki gösteren bazı emekli astsubaylar lokali terk etti.
 
Çavuşoğlu'nun ziyareti sırasında emekli asubaylara AKP’nin seçim materyalleri ve içinde parti logosu bulunan mini toplar dağıtıldı, ardından AKP'nin Antalya projelerinin tanıtım filmi izletildi.
 
TEMAD Antalya Şube Başkanı Mustafa Değirmenci tarafından karşılanan Çavuşoğlu, trafiğin azizliğine uğradığı için geciktiklerini belirterek, özür diledi.  Türkiye'nin daha ileri gitmesi için ekonomi ve istikrarın şart olduğunu anlatan Mevlüt Çavuşoğlu, terörü de ülkenin gündeminden çıkarmak gerektiğini söyledi. Terörle mücadelede her türlü yöntemi de denediklerini vurgulayan Çavuşoğlu, "Maalesef karşınızdaki samimi değilse silah bırakma konusunda sonuç elde edemiyorsunuz. Son zamanlarda terör örgütü eylemlerini arttırdı. Bu konuda karamsar olmamak lazım. Mücadelede de etkili olmamız lazım" dedi.
 
"AİLEMDE ASKER, POLİS, ÖĞRETMEN YOK"
 
Toplantıda soruları da yanıtlayan Çavuşoğlu, asubay eşi Ayten Yılmaz'ın "Şehit sayısı neden arttı" sorusuna, "Bizim de şehitler gelince yüreğimiz yanıyor. Fakat dikkat ediyorsanız terör örgütleri askerimizle, polisimizle karşı karşıya gelemiyor. Terör örgütü kalleş. Daha çok ne yapıyor, yol altında mayınlar gizliyor. Genellikle bu kalleş tuzakları sadece askerimize, polisimize de değil, doktorumuza da yapıyor. Bunlar insanlıktan uzak" diye yanıt verdi.
 
Yılmaz'ın, "Ailenizde asker var mı" sorusuna ise Çavuşoğlu, "Yok, ailemde öğretmen de polis de yok ama hiç merak etmeyin hepsinin sorunlarını biliyorum, diplomasiyi de biliyoruz" diye cevap verdi.
 
MİLLİYETÇİLİK TARTIŞMASI
 
Emekli asubay Abdullah Kepezlioğlu ise "Güneydoğu'da tuzaklar kurulmasına müsaade ettiniz. Şimdi de milliyetçiliğe oynuyorsunuz, hiçbir zaman beni ikna edemeyeceksiniz" diye Mevlüt Çavuşoğlu'na tepki gösterdi. Bunun üzerine Çavuşoğlu, şunları söyledi: 

"Sizin burada, bu şekilde provoke edeceğinizi biliyordum ben zaten milliyetçilik şeyiyle, biz milliyetçiliğe oynamayız, milliyetçinin kendisiyiz. Biz sosyal demokratçılık oynamayız, biz sosyal demokratın kendisiyiz, milliyetçiliğe oynamayız, milliyetçinin kendisiyiz. Biz sosyal demokratçılık oynamayız, biz sosyal demokratın kendisiyiz. Türkiye'de en sosyal demokrat parti Ak Parti'dir. Sosyal politikalarda da böyledir, sağlık politikalarında da böyledir, eğitimde de böyledir. Her şeyde böyledir. Gerçek milliyetçi parti de Ak Parti'dir. Çünkü gerçek milliyetçilik ülkesini yükseltmek, ekonomisini büyütmek, bayrağını ve pasaportunu itibarlı, parasını itibarlı yapmak demektir. Gerçek milliyetçilik Türk'ün adının konulduğu yerlerde Moğolistan'a gidip Göktürk abidelerine yol yapmak, müze yapmaktır. Milliyetçilik hamaset yapmak, slogan atmak da değildir, şehitlerden, akan kandan beslenmek de değildir. Abuk subuk hareketler de yapmak değildir. Osmanlının atalarımızın mirasına sahip çıkmaktır. Gerçek Milliyetçilik Türkiye'yi dünyada söz sahibi yapmaktır. Bunları yapan da Ak Parti'dir. Biz burada milliyetçiliğe oynamıyoruz."

Asubayların özlük haklarının iyileştirilmesi için de gerekli çalışmayı yapacaklarını sözlerine ekleyen Çavuşoğlu, salondakilerle fotoğraf çektirdi.
 
Videsunu izlemek için TIKLAYINIZ…

video play

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 11955 defa Son Düzenlenme Cuma, 30 Ekim 2015 10:59

Yorumlar   

0 #2 selçuk öztürk 31-10-2015 00:15
Bu akepe palavracıları hiçbir vaatte bulunup söz vermiyorlarki... Sorunlarınızı biliyoruz üzerinde çalişacağız diyor, bazılarıda yalnız sorunları bildiğini söylüyor, yani bunlar bizim gasp edilmiş haklarımızı asla vermeyecekler,, milliyetçiligi moğolistan a cami yapmakla yol yamakla karıştıran bir zihniyetten hiç bir şey beklenemez,, dedilkerinin tamamı boş laflar...
0 #1 Taner Haydar KOÇAK 30-10-2015 12:19
Buna net bir yanıt verir, gerçeği söyleyenin provakeci olarak fişlenmesinin hesabını da sorarım ama zamanı değil.Bu tür davranış yerine Stratejik inanmışı oyna, git gerçek düşünceni,kararını oy sandığında göster. O pozisyon madem yaşandı ise o an """teröristin samimiyeti ve sözüne güven mi olur,hangi anlayışla teröristle anlaşma gafletine girdiniz?"""" Safmısınız, yine mi kandırıldınız? diye sormakta zamanıydı.

You have no rights to post comments