Bu sayfayı yazdır
Pazar, 11 Ekim 2015 15:58

Erzurum'dan acı haber, İki Uzman Onbaşı şehit...

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Erzurum Valiliğinin yaptığı açıklamaya göre, jandarma tarafından bölücü terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen operasyonlarda Erzurum Şenkaya ile Ardahan'ın Göle ilçesi arasında kalan Akşar ve Karıncadüzü mevkileri arasında bir grup teröristle çatışma çıktı.

dogan akgobekAçılan ilk ateşte Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek ve J. Uzman Onbaşı Şükrü Şahin şehit oldu.

Güvenlik güçleri ile teröristler arasındaki çatışma sürerken bölgeye çok sayıda jandarma özel harekat personelinin sevk edildi.

Çatışmada şehit olan kahraman askerlerimizin cenazelerinin, Erzurum Hava Meydan Komutanlığı'nda düzenlenecek törenin ardından memleketlerine uğurlanacağı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın konu ile ilgili duyurusu şöyle;

11 Ekim 2015 saat 05.30'da, Erzurum Şenkaya ilçesinde bir gün önce Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla başlatılan operasyonda, Kahraman iki silah arkadaşımız ağır şekilde yaralanmış, derhal helikopter ile hastaneye sevk edilmiş, ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlardır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Emekli Asubaylar olarak kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

erzurum sehitler

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 5089 defa Son Düzenlenme Pazar, 11 Ekim 2015 20:53

Son Ekledikleri: Emekli Asubay

Benzer Öğeler (etikete göre)