All for Joomla All for Webmasters
Salı, 06 Ekim 2015 21:14

1'inci Ordu Asubayından TEMAD İstanbul'a anlamlı ziyaret

Öğeyi Oyla
(4 oy)

1'inci Ordu Komutanlığı Ordu Asubayı Mu. Asb. Kd. Bçvş. Serdar Yıldız ve 1'inci Ordu Disiplin Moral Asubayı Per. Asb. Kd. Bçvş. Murat Akçay TEMAD İstanbul İl Başkanlığını ziyaret etti.

Üç saat süren ziyarette, TEMAD İstanbul Yönetim Kurulu üyeleri ve TEMAD Kadıköy Şube Başkanı K. Hayati Ergürbüz de hazır bulundu.

Bilindiği gibi geçtiğimiz dönemde TSK Üst yönetimince Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) ile her türlü diyalog yolu kapatılmış ve bu husus Asubay kamuoyunca uzun süre tartışılmıştı.

Bugün (06.10.2015)gerçekleşen ziyaret, Ağustos ayı itibarı ile TSK üst yönetiminde gerçekleşen değişikliklerden sonra diyalog yönünde atılan, ilk somut adım olması itibarı ile önem arzetmektedir.

emekliasubaylar.org sitesi olarak, konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz TEMAD İstanbul İl Başkanı Sayın Mehmet MEMİŞ şu bilgileri verdi.

“19 Eylül 2015 tarihinde, Gaziler Günü münasebetiyle Taksim Anıtında yapılan anma törenlerinden bir gün sonra, gazilerimizle birlikte, 1'inci Ordu Komutanımız Org. Ümit DÜNDAR'ın makamına yapmış olduğumuz ziyarette, kendileri ve Kurmay Başkanımızın da bulunduğu ortamda bir müddet sohbet etme imkanı bulmuştum. Komutanımız bize çok yakın alaka gösterdiler ve bizzat kendi GSM numarasını vererek; “24 saat süre ile kendisine ulaşabileceğimi” söyledi.  Diyalogumuzun bir yerinde; “ülkemizin içinde bulunduğu durum ve bir Gaziler Günü Tören programında kendilerine sorunlarımızı aktarmamın şık olmayacağını” ifade etmem üzerine, “sorunlarımızdan haberdar olduğunu ve bu konuda da bizatihi derneğimizle irtibata geçeceğini ifade etmişlerdi.

İşte bu diyaloğumuz sebebiyle, 06 Ekim 2015 tarihinde saat 11,30’da, 1 inci Ordu Komutanlığı Ordu Assubayı Muh. Kd. Bçvş. Serdar YILDIZ ve DİSİPMOR Assubayı, Per. Asb. Kd. Bçvş.  Murat AKÇAY, İstanbul İl Başkanlığımıza bir ziyarette bulunmuşlardır.

Bizlerin sorunlarıyla ilgili olarak, donanımlı ve hazırlıklı bir şekilde İl Başkanlığımıza gelen ve anlattıklarımızı sürekli olarak not eden ziyaretçilerimiz, aldıkları notları ve edindikleri izlenimleri 1'inci Ordu Komutanımıza aktarmak üzere, 3 saat süreyle sürdüdükleri ziyareti saat 14.30’da tamamlayarak TEMAD İstanbul İl Başkanlığımızdan ayrılmışlardır.

Bu ziyaretin gerçekleşmesinde katkıları olan, özellikle 1 inci Ordu Komutanımıza, Kurmay Başkanımıza, ziyareti gerçekleştiren Assubay arkadaşlarımıza ve onların nezdinde 1 inci Ordu Komutanlığının tüm personeline teşekkür eder saygılar sunarız.”

Biz de emekliasubaylar.org sitesi olarak bu ziyaretin gerçekleşmesini sağlayanlara müteşekkir olduğumuzu belirtir saygılar sunarız.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 5155 defa Son Düzenlenme Salı, 06 Ekim 2015 23:19

You have no rights to post comments