All for Joomla All for Webmasters
Cumartesi, 19 Eylül 2015 16:35

Gazi Assubay: 'TSK'da görev yapmanın maddiyatla ilgisi yok'

Öğeyi Oyla
(0 oy)

19.09.2015    

Hakkâri’de görevliyken gözlerini ve sağ kolunu kaybeden gazi Jandarma Astsubay Arısoy, TSK'da görev yapmanın maddiyat ile ilgisi olmadığını belirterek, "Vatan sevgisi olmayan kimse bu görevi yapamaz" dedi.

Adana'da yaşayan Arısoy, Hakkâri’de 2010 yılında yeni kurulan üs bölgesinde çalışma yapıldığı sırada mayın patlaması sonucu gözlerini ve sağ kolunu kaybetti. Karanlığa mahkum olan ve bir kolunda protez bulunan 33 yaşındaki gazi Arısoy, eşi, silah arkadaşları ve komutanlarının desteği sayesinde hayatla barışık yaşıyor.

Arısoy, Gaziler Günü nedeniyle AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşadığı olayın ardından hayatının değiştiğini ancak gördüğü destek sayesinde bu duruma kolay alıştığını anlattı.

Askerliği seçmesinde binbaşı olan ve bu görevi kutsal sayan ağabeyinin büyük etkisi bulunduğunu vurgulayan Arısoy, vatan sevgisinin önemine değindi.

Görevini gazi olduğu güne kadar severek yaptığını ve hiçbir zaman pişmanlık duymadığını belirten Arısoy, şöyle konuştu:

"Bu şekilde bile yapabileceğim bir görevim olsa seve seve isteye isteye yaparım. Bunun için gönüllüyüm hatta hevesliyim.

Vatan sevgisi içinde olan bir kişinin bir uzvunu kaybettiği için pişmanlık duyacağını sanmıyorum.

Biz öncelikle görevimizi vatan sevgisiyle yapıyoruz.

Askerlik, maddiyatla ilgili değil. Vatan sevgisi olmayan hiç kimse bu görevi yapamaz.

Birçok arkadaşım Doğu'ya gönüllü gidiyor.

Ben de patlama olduğunda o bölgede gönüllü görev yapıyordum."

Arısoy, tedavi süreci ve sonrasında en büyük desteği devletten ve eşinden gördüğünü ifade ederek, "Devletimiz bizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmadı. Başta komutanlarımız olmak üzere herkesten büyük destek gördüm. Patlamadan sonra kendime geldiğimde elimi eşim tutuyordu. 'Bu şekilde olduğu için üzgünüm' dedim, bana serzenişte bulundu. 'Her zaman yanımda olduğunu' söyledi" diye konuştu.

Eşinin anaokulu öğretmeni olduğunu dile getiren Arısoy, "Eşim dışarıyla bağımı sağlıyor. Gözüm, elim, her şeyim. Eşim, benim sosyalleşmemi sağlıyor" dedi. 

ADANA - Ömer Yıldız

 

Ek Bilgi

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 2604 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 19 Eylül 2015 16:46

You have no rights to post comments