Bu sayfayı yazdır
Cumartesi, 19 Eylül 2015 01:34

Asubay önce ağzına kurşun sıkmış sonra 10. kattan düşmüş

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
İstanbul’da, evinde beylik tabancasıyla ağzına kurşun sıktıktan sonra 10. kattan aşağı düşerek hayatını kaybeden Asubay Üstçavuş Ercan Ateş toprağa verilirken, annesi Aysel Ateş, "Başka askerlere yanarken şimdi senin acına nasıl dayanacağım" diye ağıt yaktı.
 
Olay, İstanbul’un çekmeköy ilçesinde 17 Eylül 2015 günü meydana geldi. Polis, "Bir kişinin 10. kattan düştüğü" ihbarı üzerine olay yerine geldi. Polis ekipleri, düşen kişinin Komando Jandarma Asubay Üstçavuş Ercan Ateş (29) olduğunu belirledi.
 
Yapılan incelemede Ateş’in 10. katındaki evinin pencere kenarında beylik tabancasıyla ağzına sıktığı açık olan pencereden aşağı düşerek hayatını kaybettiği belirlendi.
 
Yapılan işlemlerin ardından Ateş’in cenazesi, memleketi Adana’ya gönderildi. Ateş’in cenazesi Sabah morgdan alınarak Uçak mahallesindeki baba evine getirildi, sonra cenazesi toprağa verilmek üzere Buruk mezarlığına getirildi. Burada Ateş’in Türk Bayrağına sarılı cenazesi silah arkadaşları tarafından cenaze aracından indirildi.
 
"BEN BAŞKA ASKERLERE YANARKEN SENİN ACINA NASIL DAYANACAĞIM"
 
Şehidin annesi Aysel Ateş güçlükle ayakta dururken oğlunun arkasından ağıtlar yaktı. Anne Ateş, "Kuzum yaktın bizi, böyle mi gelecektin. Seni arkadaşların böyle mi getirecekti. Ben her gün başka askerlere yanarken senin acına nasıl dayanacağım. Kuzum yaktın bizi" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Baba Yaşar Ateş ve diğer yakınları da gözyaşlarını tutamadı.
 
Ateş, daha sonra kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
 
Bu arada Ercan Ateş’in intihar etmeden önce not bırakmadığı belirtilirken neden intihar ettiği konusunda bir gelişme yaşanmadı. Polis, Ateş’in sır intiharını çözmek için çalışma başlattı.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 8112 defa

Son Ekledikleri: Emekli Asubay

Benzer Öğeler (etikete göre)