All for Joomla All for Webmasters
Pazar, 30 Ağustos 2015 19:02

E.Asb. Cengiz Koçak’tan muhteşem atlayış

Öğeyi Oyla
(3 oy)

Adrenalin sporlarının Türkiye denince akla gelen ilk ismi, uluslararası alanda tanınan bir paraşüt sporcusu Emekli Asubay B.A.S.E. Jumper Cengiz Koçak 30 Ağustos 2015 günü Türkiye’nin İstanbul dışındaki en yüksek gökdeleni Mersin Ticaret Merkezi (MERTİM)’den muhteşem bir atlayış gerçekleştirdi.

Mertim veya Mersin Ticaret Merkezi Mersin şehrinde yer alan en yüksek yapıdır. Türkiye'de İstanbul dışında inşa edilmiş en yüksek gökdelen unvanına sahiptir. Cengiz Bektaş tarafından tasarlanmış olan yapı tamamlandığı 1987'den İş Kulelerinin tamamlandığı 2000 yılına kadar Türkiye'nin en yüksek binası idi. 2012 yılı başı itibariyle Türkiye'de İstanbul dışında inşa edilmiş en yüksek gökdelendir.(*)

Atlayışını Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına adadığını ifade eden Koçak haberi sosyal medyadaki sayfasından şöyle duyurdu;

“Bugün 30 Ağustos. Burası Akdeniz'in çatısı. Mersin'de 52 katlı bir otel. Dünyayı geri sayanlar belgeseli icin yaptığım bu atlayışı dostum Erdal Akkuş adına Mustafa Kemal'e ve silah arkadaşlarına adıyorum. Fotoğraf için binaya asılı beni bekleyen tırmanıcı dostum Serdal Televi 'ye teşekkür ederim.”

Sn. Cengiz Koçak ile geçtiğimiz günlerde yaptığımız ve sitemizde yayınladığımız keyifli söyleşiyi okumak, kendisini daha yakından tanımak ve  muhteşem atlayışlarına ait diğer görsellere ulaşmak için TIKLAYINIZ.

http://www.emekliasubaylar.org/basari-oykuleri/item/101-cengiz-kocak-ile-soylesi

(*) https://tr.wikipedia.org/wiki/Mertim

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 4394 defa Son Düzenlenme Pazar, 30 Ağustos 2015 19:45

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile