All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 08 Aralık 2016 22:09

Sanat Fotoğrafçısı Asubayın Çektiği “Muharip Gazi Asubay” fotoğrafı Anıtkabir’de sergilenecek

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Sanat Fotoğrafçısı Asubayın Çektiği “Muharip Gazi Asubay” fotoğrafı Anıtkabir’den sergileme aldı…

yarisma 4Anıtkabir Komutanlığı ve Anıtkabir Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen 2. Anıtkabir Fotoğraf Yarışmasına Deniz Asubayı Ömür Can YERLİ’nin 87 yaşındaki Muharip Gazi Asubay Yaşar EKEN ile yaptığı çalışma sergileme ile ödüllendirildi.

Asubay Ömür Can YERLİ ödülünü Gazinin elinden alması da törene damga vurdu. Muharip Gazi Yaşar EKEN yaptığı açıklamada “En büyük Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kabrinde çekilen bir karemin Anıtkabir arşivinde yer alacak olması benim için bir onurdur. Sanatçı kardeşime sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Asubay Ömür Can YERLİ yaptığı konuşma da “Silahımın yanısıra sanatım ile de Milli ve Manevi değerlerimize hizmet etmek benim için şereftir. Anıtkabir gibi ülkemizin sigortası olan bu mekanda ödül almak gurur verici, bu ödülü çocuklarını Atatürk sevgisi ile büyüten herkes için alıyorum” diyerek sözlerini bitirdi.

Anıtkabirde bir çok değerli çalışması bulunan Asubay Ömür Can YERLİ ayrıca 2016 yılında TESUD Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması ve Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gazi ve Mehmetçik Fotoğraf Yarışmalarında  koordinatör ve jüri olarak yer almıştı.

Anıtkabir'deki sergi 15 Aralık 2016'ya kadar ziyarete açık olacak.

Emekli Asubaylar olarak başarılı Fotoğraf Sanatçısı Meslektaşımız Ömür Can Yerli'yi kutlar başarılarının devamını dileriz.

sergi

yarisma 1

yarisma 3

yarisma 5

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 4639 defa Son Düzenlenme Perşembe, 08 Aralık 2016 22:42

You have no rights to post comments