Bu sayfayı yazdır
Çarşamba, 30 Kasım 2016 18:21

Kayıp askerlerin kimlikleri belli oldu; İkisi de asubay

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Suriye'de TSK'nın gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı Operasyonu'nda kayıp olduğu açıklanan 2 askerden birinin Adanalı Asubay Muhammed Duran Keskin, diğerinin Çanakkaleli Asubay Kıvanç Kaşıkçı olduğu ortaya çıktı.
 
 
Kaşıkçı ve Keskin’in baba ocaklarında üzüntü hakimken, Türk bayraklarının asıldığı evlerde aileler umutlu bir haber bekliyor. Genelkurmay Başkanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, TSK’nın Suriye’de 98 gündür yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekatı’nda 2 askerle irtibatın kesildiği bildirildi.
 resim 1
İrtibatın kesildiği açıklanan 2 askerden birinin Çanakkaleli Asubay Kıvanç Kaşıkçı olduğu ortaya çıktı. Kaşıkçı’nın baba ocağı olan Esenler Mahallesi Bülent Dikmener Caddesi’ndeki evi derin bir sessizliğe büründü. En son bayramda ailesi ve yakınlarıyla görüştüğü öğrenilen Asubay Kaşıkçı’nın ailesi, umutla gelecek müjdeli haberi bekliyor.
 
KAYIP ASUBAY KIVANÇ KAŞIKÇI’NIN AKRABASI SEBAHATTİN ŞAHİN
 resim 2
Asubay Kıvanç’ın baba ocağındaki evine Türk bayrağı asıldı. Haberi alan yakınları da eve akın etti.
 
Kayıp askerin evine gelen akrabası Sebahattin Şahin, “Şu anda benim de pek bilgim ve haberim yok.  Ağabeyim aradı, durum anlattı. Kıvanç yeğenim oluyor. Kendisiyle en son bayramda görüştük” diye konuştu.
 
ASUBAY MUHAMMED DURAN KESKİN’İN EVİNDE DE HÜZÜNLÜ BEKLEYİŞ HAKİM
 duran keskin
Suriye’de TSK’nın gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı Operasyonu’nda kayıp olduğu açıklanan 2 askerden diğerinin de Adanalı Asubay Muhammed Duran Keskin olduğu ortaya çıktı.
 
ASUBAY MUHAMMED DURAN KESKİN
 
Babasını 4 yıl önce kaybeden ve kendisi gibi asubay olan Gökçe Keskin ile geçen yıl evlenen 28 yaşındaki Muhammed Duran Keskin’in, kayıp olduğu bilgisi Adana’nın merkez Sarıhamzalı Mahallesi’nde oturan annesi Elif Keskin’e sabah saatlerinde verildi. Fırat Kalkanı Operasyonu’nda görevli olan oğlunun kayıp olduğu haberini alan anne Elif Keskin, gözyaşlarına boğuldu. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği anneyi komşuları ve yakınları teselli etmeye çalıştı.
 
DHA

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 9992 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 30 Kasım 2016 18:25

Son Ekledikleri: Emekli Asubay

Benzer Öğeler (etikete göre)