All for Joomla All for Webmasters
Pazartesi, 07 Kasım 2016 22:03

Michelle Obama’ya Törende Master Chief David DiPietro eşlik etti

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Amerika Birleşik Devletlerinin New London Deniz Üssü geçtiğimiz 29 Ekim Günü First lady Michelle Obama’nın da katıldığı renkli bir törene ev sahipliği yaptı.

Virginia Sınıfı Denizaltıların üçüncüsü olan USS Illinois (SSN 786) in hizmete girme törenine katılan First Lady Obama’ya törene gelişinde ve Denizaltı’nın gezilmesi esnasında Gemi Kıdemli Asubayı, Master Chief David DiPietro eşlik etti.

obama 4

Geminin hamisi (isim annesi) olarak seçilen First Lady Obama geleneklere göre mürettebatın bir onur üyesi olarak kabul ediliyor. Gemilerin vaftiz töreninde gerçekleştirilen bu tür katılımın ve seremoninin şans getirdiğine inanılıyor.

obama 3

DiPietro "Bu tören benim için bir onur oldu" dedi. MAster Chief DiPietro, ABD first lady’sinin gemiye hami olmasının nadir olarak gerçekleştiğini, Laura Bush’un USS Texas’ın ve Hillary Clinton’ın USS Columbia’nın hamisi olduğunu söyledi.

USS Illinois Virginia sınıfı, nükleer saldırı denizaltılarının 13’üncüsü. Yapım aşamasında 11 denizaltı daha var. USS Illinois, istihbarat, keşif gözetleme görevleri ile suüstü hedefleri ve denizaltılara karşı görev yapacak.. Aynı zamanda özel operasyonlar, kutup görevleri, anti-mayın savaş ve arama/ kurtarma  görevleri de icra edecek.

obama 6illinois

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 15427 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 07 Kasım 2016 22:50

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile