Bu sayfayı yazdır
Çarşamba, 05 Ekim 2016 09:00

Ömer Halisdemir'in ailesine dava açıldı iddiaları yalanlandı

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında şehit edilen Asubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ailesine dava açıldığı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Şehit Ömer Halisdemir'in ailesine dava açıldığına dair haberler üzerine ''Sayın Cumhurbaşkanımız konunun araştırılması talimatını vermiştir." ifadesini kullanırken, Adalet Bakanı Bozdağ da tazminat davası iddialarını yalanladı. Bozdağ, “Darbeci Semih Terzi’nin mirasçısı eşi ve çocukları ile ilgili dava ‘çocuk mallarının korunması’ davasıdır. Darbeci Semih Terzi’nin mirasçılarıyla ilgili davanın, merhum şehit Ömer Halisdemir’in mirasçılarıyla ilgisi yoktur” dedi.
 
Kalın, Twitter'daki hesabından, şehit Halisdemir'in ailesine dava açıldığı iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.
 
Şehidin ailesine dava açıldığına dair haberler üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, konunun araştırılması talimatını verdiğini bildiren Kalın, açıklamasında şunları kaydetti:
 
"Adalet Bakanlığından alınan bilgiler çerçevesinde böyle bir davanın açılmadığı anlaşılmıştır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da 15 Temmuz şehit ve gazilerimizin hukuki işlemleri hassasiyetle ve yakından takip edilecektir."
 
BOZDAĞ DAVA İDDİALARINI YALANLADI
 
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, darbe gecesi şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir’in ailesine darbeci general Semih Terzi’nin ailesinin tazminat davası açtığı iddialarını yalanladı.
 
Bozdağ, “Darbeci Semih Terzi’nin mirasçısı eşi ve çocukları ile ilgili dava ‘çocuk mallarının korunması’ davasıdır. Darbeci Semih Terzi’nin mirasçılarıyla ilgili davanın, merhum şehit Ömer Halisdemir’in mirasçılarıyla ilgisi yoktur” dedi. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Bozdağ şunları kaydetti:
 
İKİ AYRI DAVA
 
“15 Temmuz 2016 Fetullahçı Darbe teşebbüsünü önlemede büyük kahramanlık göstererek şehadet makamına yükselmiş merhum şehidimiz Ömer Halisdemir’in mirasçıları eşi ve çocukları aleyhine açılmış bir tazminat davası yoktur. Sosyal medyada yer alan haberler asılsızdır. İşin aslı, merhum şehit Ömer Halisdemir’in mirasçı eşi/çocuklarının, ‘çocuk mallarının korunması’ için Aile Mahkemesine açılmış bir davadır. Darbeci Semih Terzi’nin mirasçısı eşi ve çocukları ile ilgili dava da ‘çocuk mallarının korunması’ davasıdır.
 
Darbeci Semih Terzi’nin mirasçılarıyla ilgili davanın, merhum şehit Ömer Halisdemir’in mirasçılarıyla ilgisi yoktur. Her iki dava ayrıdır. Ayrıca her iki dava da nüfus müdürlüğünün yasa gereği ihbarı üzerine açılmıştır. Mirasçılık nedeniyle açılması zorunlu davalardır.”

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

Sitemizdeki haber ve yayınlarımızdan anında haber almak isterseniz BURAYA veya RESME TIKLAYARAK açılacak Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayınız

begeni icin 1

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 2627 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 05 Ekim 2016 09:04

Son Ekledikleri: Emekli Asubay

Benzer Öğeler (etikete göre)