All for Joomla All for Webmasters
Çarşamba, 28 Eylül 2016 21:09

“1989 Mezunu Deniz Astsubayları”ndan eğitime destek

Öğeyi Oyla
(2 oy)
Kendilerini bir sivil toplum hareketi olarak tanımlama adına çeşitli sosyal faaliyetlere imza atan “1989 Mezunu Deniz Astsubayları” gönüllü olarak 3 üniversite öğrencisine 2016-2017 eğitim öğretim yılı itibarı ile burs verme kararı aldı.
 
İmece usulüne göre faaliyet gösteren mezunlar adına oluşturulan Komite tarafından yapılan açıklamada;  seçilen öğrencilerin eğitim hayatlarında destek olunabilmesi amacı ile bu yıl 3 olarak belirledikleri öğrenci sayısının her yıl artmasını ve halihazırda sosyal medya üzerinden devam eden faaliyetlerinin gelecekte bir vakıf çatısı altında devamını planladıklarını söylediler.
 
Faal askerlik görevini tamamlamayı müteakip iş dünyasında ve akademik camiada pek çok başarılı arkadaşları ile yer bulan mezunlar Atatürk’ün “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder” sözünü kendilerine şiar edindiler. Mezunlar aydınlık bir Türkiye’nin geleceğine katkıda bulunmanın kendileri için büyük bir mutluluk ve isteklendirme olduğunu sözlerine eklediler.
 

Aralarında sitemizin değerli yazarı Dr.Mustafa C.Sadakoğlu’nun da bulunduğu “1989 Mezunu Deniz Astsubayları”nı bu örnek faaliyetleri nedeniyle takdir ve tebrik ediyoruz.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

Sitemizdeki haber ve yayınlarımızdan anında haber almak isterseniz BURAYA veya RESME TIKLAYARAK açılacak Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayınız

begeni icin 1

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 5548 defa Son Düzenlenme Pazar, 02 Ekim 2016 21:55

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile