All for Joomla All for Webmasters
Çarşamba, 28 Eylül 2016 15:11

Şemdinli Kumpası Tutsaklarına Özgürlük Yolu Açıldı!

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Şemdinli Kumpası Davasında Yeniden Yargılama Kararı Çıktı

Şemdinli Kumpas davasının Savcısı FETÖCÜ Ferhat Sarıkaya’nın itirafçı olmasının ardından Şemdinli Davası Tutsakları Asb. Ali Kaya ve Asb.  Özcan İldeniz’in Avukatlarının İnfazın Durdurulması ve Yargılamanın Yeniden Yapılması talebi ile yaptıkları başvuru sonuçlandı.

Van 4. Ağır Ceza Mahkemesi Şemdinli davasında yeniden yargılama kararı verdi. Bazı haber sitelerinde İnfaz durdurma infaz durdurma talebinin reddedildiğine ilişkin haberler yer alsa da bu konuda net bir bilgi olmadığı öğrenildi. 

Bilindiği gibi Şemdinli'de bulunan Umut Kitabevinin 2005 yılında bambalanması olayı ile ilgili olarak dönemin Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya,  iddianame hazırlamıştı. Asubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz ile PKK itirafçısı Veysel Ateş’in sanık olduğu iddianamede, astsubay Ali Kaya için “Tanırım iyi çocuktur” diyen Yaşar Büyükanıt da çete kurmak ve yargıyı etkilemeye teşebbüsle suçlanmıştı. Savcı Ferhat Sarıkaya, Büyükanıt’ın dosyasını ayırarak dava açılması için Genelkurmay Askeri Savcılığı’na gönderdi. Başkanlığını İlhan Kaya’nın yaptığı Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi, astsubaylar ve PKK itirafçısına yargılama sonucunda 39 yıl 10 ay 27’şer gün hapis cezası verdi.

15 Temmuz FETÖCÜ Darbe girişiminden sonra itirafçı olan Ferhat Sarıkaya kumpası itiraf etmişti.

Ayrıntıları duyurmaya devam edeceğiz...

ŞEMDİNLİ KUMPASI TUTSAKLARINA ÖZGÜRLÜK…

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 5608 defa

You have no rights to post comments