All for Joomla All for Webmasters
Salı, 23 Ağustos 2016 20:27

Yalancının Mumu Yatsıya Kadar Bile Yanmadı!

Öğeyi Oyla
(11 oy)

TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser’in TEMAD Tüzüğünün 46’ıncı Madde “e” fıkrasındaki “Bir kişi en fazla üç defa Genel Başkan olarak seçilebilir.” Hükmü nedeniyle bir kez daha seçilemeyecek olduğundan bahisle "TEMAD'da Ahmet KESER Dönemi Kapanıyor." Başlıklı haber yapan “Bu Kadarına da Pes 24” sitesi ve bu haberi yayan gruplara cevap TEMAD Hukuk Komisyonu Başkanı Avukat Mehmet Erkan Akkuş’dan geldi. 

Akkuş,  TEMAD Hukuk Komisyon Başkanlığı adına Facebook hesabından yayınladığı açıklamasında;

akkus3"Ahmet KESER Dönemi Kapanıyor." Başlığı ile yalan haber yapıldığı, bu şekilde kamuoyunun yanıtlığını tespit etmiş bulunmaktayız. Bilindiği üzere, dernek tüzüğünde yer alan, anayasal seçme ve seçilme hakkına aykırı olan genel başkan seçilme hakkını sınırlayan madde, genel kurul tarafından iptal edilmiştir. Dernek üyelerinin özgür iradesini yok sayan, bir takım FETÖ'cü Generaller, usulüne uygun yapılan bu değişikliği yok saymış ve yetkileri olmamasına rağmen bu değişikliği onaylamamıştır. Bu işlemin iptali için açmış olduğumuz dava altaki resimde de görüleceği üzere devam etmektedir. Bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olan TEMAD'ımızı cuntacı, FETÖ'cü generallere teslim etmedik, bundan sonra da teslim etmeyeceğiz. Üyelerimizin özgür iradesinin tecelli ettiği Genel Kurulun dışındaki hiçbir baskı ve dayatmayı kabul etmiyoruz. Fetö yanlısı, mandacı bazı grubların yaptığı asparagas haberlere itibar edilmemesini diler, kamuoyuna saygı ile duyururuz. 

diyerek, UYAP sisteminde Dava dosyasının durumunu gösteren ekran görüntüsünü yayınladı.

ahmet keser dava

Bilindiği gibi 2013 Yılında gerçekleştirilen Tüzük Kurultayında 46’ıncı Maddenin “e” Fıkrası tüzükten çıkarılmış ancak Onay Makamı olan Milli Savunma Bakanlığı Kurultay Delegesinin iradesini yok sayarak bu maddenin tüzükten çıkarılmasına onay vermemişti.

Ne hikmetse MSB bugüne kadar, TEMAD’la aynı kanuna tabi derneklerden olan TESUD’un tüzüğünde böyle bir sınırlama olmamasına müdahale etme gereği duymadı.

TESUD Tüzüğünde gerek duyulmayan bu maddenin TEMAD Tüzüğünde kalmasına Emekli Asubay sıfatı taşıdığını iddia edenlerin alkış tutmasını, Kime ve neye hizmet ettiği bizce malum bu şahısların, TEMAD Kurultay Delegelerinin iradesinin Milli Savunma Bakanlığınca antidemokratik bir şekilde hiçbir hukuki dayanağı olmadan yok sayılmasını destekleyen tavırlarını kınıyoruz.

Emekli Asubaylar.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 15996 defa Son Düzenlenme Salı, 23 Ağustos 2016 20:53

You have no rights to post comments