All for Joomla All for Webmasters
Çarşamba, 17 Ağustos 2016 17:36

Yüzbaşı Murat Eren İçin Tahliye Kararı Verildi, Sıra Şemdinli Tutsaklarında

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Türk Silahlı Kuvvetlerine kurulan kumpaslardan biri olan Atabeyler  Davasından cezaevinde yatan Yüzbaşı Murat Eren hakkında İnfazın durdurulması ve yargılamanın yeniden yapılması kararı verildiği Avukatı Hüseyin Ersöz tarafından twitter hesabından duyuruldu.

Avukat Hüseyin Ersöz Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Askeri Yargıtay, Murat Eren hakkında Yargılamanın Yenilenmesi ve İnfazın Durdurulması Kararı verdi. Murat Eren birkaç saat içinde özgür” ifadelerini kullandı.

ersoz

Hakkında tahliye kararı verilen Yüzbaşı Murat Eren kumpas olduğu ortaya çıkan Atabeyler davasının tek tutuklu sanığıydı.

Murat Eren için gösterilen duyarlılığın Türk Silahlı Kuvvetlerine Kurulan ilk kumpas olan Şemdinli Davasının mağdurları Asubay Ali Kaya, Asubay Özcan İldeniz için de gösterilmesini umutla bekliyoruz.

Bilindiği gibi  Şemdinli Davasının savcısı Ferhat Sarıkaya itirafcı olmuştu. Savcısının itiraflarından sonra Kumpas Olduğu ortaya çıkan dava nedeniyle cezaevinde bulunan Ali Kaya, Özcan İldeniz ve Veysel Ateş’in infazlarının devam etmesi hukuksuzluğun sürmesi anlamına geliyor.

Ali Kaya’nın Avukatının yapmış olduğu “Yargılamanın Yenilenmesi ve İnfazın Durdurulması” talebinin bir an önce sonuçlanmasını Emekli Asubaylar olarak diliyor ve bekliyoruz.

semdinli

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 5677 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 17 Ağustos 2016 17:51

You have no rights to post comments