All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 21 Temmuz 2016 20:44

Bu Kahraman Askerleri Unutma TÜRKİYEM

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

15 Temmuz 2016 Akşamı yaşanan başarısız darbe girişiminde cuntacı hainlere direnerek girişimin akamete uğramasında en önemli kırılmaları yaratan Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları memleketlerinde toprağa verildi. Bu kahramanları unutma TÜRKİYEM...

Piyade Kurmay Albay Sait ERTÜRK

15 Temmuz akşamı İstanbul ve Ankara'da darbe girişimi yapan askerler Topkule Kışlası'nda destek aradı. Orada bulunan askerlerin verdiği ifadeye göre, "Darbeci askerler Piyade Kurmay Albay Sait Ertürk'ün, kendileriyle olmasını istediler.

"Türkiye'de darbe yaptık. Bizimle misin?" diye sorunca, Albay Ertürk , "Sizlerin yaptığı vatan hainliğidir. Hemen silahınızı bırakıp teslim olun" dedi. Bunun üzerine darbeci bir rütbeli Albay, Ertürk'ü silahla vurarak şehit etti.

Son sözü “Piyade Kurmay Albay Sait Ertürk vatanıma ihanet etmem” olan Ereğlili Şehit Piyade Kurmay Albay Sait Ertürk, Ankara’da düzenlenen cenaze töreninden sonra toprağa verildi.

Topçu Asb. Kd. Bçvş. Bülent AYDIN

Kara Kuvvetleri Komutanı ve Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı, 15 Temmuz günü saat 21.00’de darbe girişiminde bulunan Genelkurmay Başkanlığı Emir Subayı Yüzbaşı Levent Türkkan tarafından Genelkurmay Karargahı’na davet edildi. Karargaha girer girmez de hainlerce hem Kuvvet Komutanı Org. Salih Zeki Çolak hem de Kuvvet Kurmay Başkanı Org. İhsan Uyar enterne edildi. Bu esnada Kara Kuvvetleri Komutanı Koruma Astsubayı Şehit Topçu Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın hainlere karşı mukavemet etti ancak hainlerce Genelkurmay Karargahı içerisinde şehit edildi. Koruma Müdürü Piyade Yüzbaşı Burak Akın da aynı şekilde komutanları korumak isterken yaralandı.

Şehit Bülent Aydın Ankara Kocatepe Camii'nde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı.

Piyade Asb. Kd. Bçvş. Ömer HALİSDEMİR

FETÖ/PDY’ci askerlerin Ankara’daki hedeflerinden biri de TSK’nın en seçkin birliklerini barındıran Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) oldu. Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın yaveri olan Ömer Halisdemir darbeci general 1. Özel Kuvvetler Tugay Komutanı Tuğgenaral Semih Terzi'yi alnının ortasından vurarak darbe girişimine çok büyük darbe vurdu. Kahraman asker daha sonra FETÖ/PDY’ci teröristler tarafından şehit edildi.

Astsubay Kıdemli Başçavuş 42 yaşındaki Ömer Halisdemir, memleketi Niğde’nin Bor İlçesi’nde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

P. Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine

66'ncı Mekanize Tugay Komutanlığı'nda, Üsteğmen Burak Uluçınar, kalkışmacı örgüt mensuplarıyla çatışmaya girdi. Yarbay Fatih Sönmez, örgüt mensuplarına katıldı. Fatih Sönmez Albay Davut Ala ’yı yaraladı ve Albay Said Ertürk ’ü ise şehit etti. Darbeci askerlerin üç helikopter ile kışlaya iniş yaptıkları, çatışmaya girdiklerini, Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine ’nin darbeci askerler tarafından şehit edildiği öğrenildi. 

Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine Adana, Sabancı Merkez Camii'nde düzenlenen törenin ardından defnedildi.

darbe sehitleri 4

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 14129 defa Son Düzenlenme Perşembe, 21 Temmuz 2016 21:00

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile