All for Joomla All for Webmasters
Cuma, 17 Haziran 2016 14:02

Wimbledon'da Hakem Bir Emekli Asubay

Öğeyi Oyla
(2 oy)

duran dalBaşarılı tenis hakemi Emekli Dz. Asb. Mehmet Duran Dal 19-26 Haziran 2016 tarihleri arasında Londra’da Wimbledon Tenis Turnuvasında çizgi hakemi olarak görev yapacak.  12 yıldır faal tenis hakemliği yapan Mehmet Duran Dal Türkiye’de birçok turnuva da hakem olarak görev yaptı. Ayrıca Yurdun çeşitli yerlerinde düzenlenen Tenis Federasyonunca düzenlenen Çizgi Hakemliği Eğitimlerinde Hakem Eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

Meslektaşımızın başarılarının devamını dileriz.

duran dalw

Wimbledon Tenis Turnuvası (*)ya da kısaca Wimbledon, tenis sporunun en eski ve en prestijli turnuvasıdır.[1] 1877 yılından beri All England Lawn Tennis ve Croquet Club tarafından düzenlenmektedir. Wimbledon, Avustralya Açık,Fransa Açık (Roland Garros) ve Amerika Açık ile beraber 4 büyük Grand Slam tenis turnuvasından birisidir. Wimbledon, çim kortta oynanan tek grand slam turnuvasıdır.

İngiltere'nin başkenti Londra'da her yıl Haziran ayının son haftasında başlayan turnuva iki hafta sürmektedir. Artık yağmur nedeni ile maçların aksamadığı turnuvada ilk Pazar günü geleneksel olarak maç oynanmaz. İlk olarak 1877yılında düzenlenen turnuvada, tenisçilerin beyaz giyinme zorunluluğu, korta giriş ve çıkış protokolü gibi yazılı olmayan kurallar vardır.

Her yıl 20 ile 26 Haziran arasına rastlayan pazartesi günü başlar. Ağustos ayındaki ilk pazartesiden altı hafta önce ve erkek oyuncular için Wimbledon'a ısınma turnuvası olarak nitelendirilen Quenn's Club Şampiyonasından iki hafta sonra başlar. Aynı anda yapılan bir başka önemli ısınma turnuvası da Halle (Saale)'daki Gerry Weber Açık Tenis Turnuvası 'dır. Wimbledon genellikle iki hafta sürer, ana kategorideki karşılaşmalar bu iki haftaya yayılır. Ama juniorklasmanı ve özel maçlar genellikle ikinci hafta yapılır. Geleneksel olarak Middle Sunday (Ortadaki Pazar günü) karşılaşma yapılmaz ve dinlenmeye ayrılır. Yine de yağmur nedeniyle Turnuva tarihinde üç kere Middle Sunday günü karşılaşma yapılmıştır: 1991, 1997, ve 2004'te. Her üçünde de Wimbledon'da numarasız ve ucuz biletlerin satıldığı "Halk Günü" düzenlenmiştir.

(*) Kaynak : https://tr.wikipedia.org/wiki/Wimbledon_Tenis_Turnuvas%C4%B1

 

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 8297 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile