All for Joomla All for Webmasters
Pazar, 12 Haziran 2016 16:58

OYAK Genel Müdürü Sayın Süleyman Savaş ERDEM'in Mesajı.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

31.05.2016

 OYAK Ailesinin Değerli Üyeleri, Çalışanları ve Paydaşları

12 Mayıs 2016 tarihi itibarı ile OYAK ailesinde Genel Müdür olarak görevimi devralmış bulunmaktayım. Büyük OYAK ailesi ile birlikte çalışacak olmanın heyecanı, onuru ve mutluluğu içerisindeyim.

Bu vesileyle, OYAK’a kuruluşundan bu yana emeği geçenlerden, ebediyete intikal etmiş  olanları rahmet minnet ve şükranla anıyor hayatta olanlara ise sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Yıllardır süregelmiş olan bu güçlü yapının bundan sonra da istikrarlı bir şekilde devam edebilmesi ve hep ileriye gidebilmesi için bütün çalışma arkadaşlarımla birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğimizi ve bizlere verilen bu kutsal görevi layıkıyla yerine getirmek için sonsuz gayret içerisinde olacağımızdan kimsenin şüphe duymamasını isterim.

Bundan böyle, OYAK’ı daha da ileriye taşırken; üyelerimiz, çalışanlarımız ve paydaşlarımızla bugüne kadar tesis edilen işbirliği ve güvenin devamından emin bir biçimde ve üyelerimizin gösterdikleri güvene layık olmak arzusundan yola çıkarak, üstün vazife şuuru ve anlayışı ile hep birlikte çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle OYAK’ta birlikte mesai yapacağım bütün arkadaşlarıma sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. 

Saygılarımla,

Süleyman Savaş ERDEM

OYAK Genel Müdürü

OYAK Genel Müdürü Sayın Süleyman Savaş ERDEM’in kısa özgeçmişi;

Süleyman Savaş ERDEM, 1969 yılında Ankara’da doğmuştur. 1996 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Süleyman Savaş ERDEM, 1997 yılında yapılan Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı sınavında başarı göstererek kamu çalışma hayatına başladı.

2000 yılında Başbakanlık Müfettişi,

2007 yılında ise Başbakanlık Başmüfettişi oldu.

2003 - 2005 yılları arasında Carnegie Mellon Üniversitesi’nde (Pittsburgh/ABD) Kamu Yönetimi ve Politikası alanında Yüksek Lisans Eğitimi gören ERDEM,

Yüksek Lisans eğitimi sırasında sosyo-ekonomik, eğitim, suç ve siyasi katılım verilerine göre ABD kentleri sıralamasında Prof. Al BLUMSTEIN Sistem Sentez Projesi çalışması gibi önemli projelerde aktif görev aldı.

Prof. Dr. Denisse M. ROUSSEAU ile Örgütsel Değişim (Organizational Change) konusunda araştırmalarda bulundu.

Ayrıca ABD New York da bulunan Network 20/20 isimli ST.’ün çalışmalarına katıldı.

Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan ERDEM,

Kamu çalışma hayatı boyunca;

Bankacılık, Enerji, Gayrimenkul, Altyapı Yatırımları gibi sektörler başta olmak üzere, Bağımsız idari Otoritelerin (özellikle EPDK, BDDK, TMSF, SPK, TAPDK gibi) lisans ve düzenleyici denetleyici kararları,

Sürdürülebilir Enerji Kaynakları ve Ülkemiz Enerji Arz Güvenliği gibi Enerji politikaları, Kamu Bankaları ile Özel Bankaların kredi politikaları, Hasılat Paylaşım Modeli ile Konut Üretimi, Sürdürülebilir Kentleşme ve Çevre Konularında AB mevzuatına uyum, Kamu ve özel sektör kuruluşları tarafından kullanılan AB hibe fonlarının etkin ve verimli harcanmasının temini, konularında inceleme ve denetimler yapılması gibi görevlerin yanı sıra,

Başbakanlık ve Bakanlıklarla, Hazine Müsteşarlığı, RTÜK, TRT ve TOKi gibi devlet teşkilatının önemli kurum ve kuruluşları ile bürokrasinin üst idari görevlileri olan müsteşar, müsteşar yardımcılıkları, genel müdür, üst kurul başkan ve üyeleri, teftiş kurulu başkan ve üyeleri, kurum, kurul başkanları ve yardımcıları hakkında farklı konularda inceleme ve soruşturma görevlerini yerine getirdi.

Ulusal düzeyde, 8’inci ve 9’uncu Kalkınma Planlarının hazırlanması,

1999 yılında Türkiye’de meydana gelen deprem sonrası kurtarma çalışmaları ile Hibe ve Bağışların Denetimi, Doğrudan Yabancı Yatırımları artırmak amacıyla kamu sektöründe saydamlığın artırılması ve kırtasiyeciliğin (Red Type) azaltılması,

Uluslararası düzeyde ise Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası, UNDP, OECD, GRECO; gibi kurum ve kuruluşlar nezdinde  gerçekleştirilen; Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesi, Şeffaflığın ve Verimliliğin Artırılması, iyi yönetişim mekanizmalarının tanımlanması ve kurulması gibi önemli çalışmalarda aktif rol alarak komite başkanlığı ve üyeliği görevlerini yürüttü.

Ziraat Bank Montenegro AD Yönetim Kurulu üyeliği görevini de yapmış olan ERDEM, evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 

Ek Bilgi

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 6885 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile