All for Joomla All for Webmasters
Cuma, 29 Nisan 2016 23:48

Askerin dilinde polis, polisin dilinde asker var… Herkes omuz omuza...

Öğeyi Oyla
(2 oy)
Ulusal Kanal’dan bir özel haber; PÖH’ler ve JÖH’ler… Gerçek “İsimsiz Kahramanlar”ın haberi… Aynen aktarıyoruz.
 
 
Kısa adları JÖH ve PÖH... Yani Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat.... Vatan bütünlüğünde etle tırnak gibiler. Harekatın her anında omuz omuza ve en ön cephedeler. İşte o kahramanlar PKK'yı gömdükleri hendeklerin önünde Ulusal Kanal'a özel açıklamalar yaptılar.

Komutanları izne göndermek istiyor onlar aileleri yerine operasyon bölgesini tercih ediyor... “Vatan hasreti aile hasretinden ağır basıyor” diyorlar ve gece gündüz görev istiyorlar. Onlar kimi zaman Dadaşlar kimi zaman Meteler kimi zaman da PÖH'ler olarak karşınıza çıkabilir.

Onlar Türkiye'nin kahramanları...
 
Haberin videosunu izlemek için TIKLAYINIZ
play poh

“Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz...” Belki de bu sözler onların yüreklerinde çarpan vatan ateşini özetliyor. Onlar Polis Özel Harekat timlerimiz.

JÖH'lerin yanı sıra komandolarımız da sahadalar. Kendilerini “Dadaşlar” diye tanıtan komandolarımızdan biri de operasyonların “vatan savunması” olduğuna dikkat çekti.

Askerin dilinde polis, polisin dilinde asker var Yüksekova'da... Herkes omuz omuza... Aynı hedefe kilitlenmiş... Hepsinin hasreti var ancak vatan görevinin önüne geçmiyor. Arzuları halkın huzura kavuşması.

 

Haber: Ufuk Akkaya - Kamera: Tansev Kara

 ulusalkanal.com.tr

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 10825 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 30 Nisan 2016 00:17

You have no rights to post comments