All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 28 Nisan 2016 10:06

Mucizevi kurtuluş.. Uzmanları bile şaşırttı!

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik, güvenlik güçlerinin büyük özveri ve fedakarlıklarıyla gerçekleştirilen operasyonda inanılması zor olaylar da yaşanıyor. Operasyonda teröristin ateşlediği silahtan çıkan mermi, bir uzman çavuşun üzerindeki el bombasını deldikten sonra çelik yeleğine isabet etti ancak el bombası infilak etmedi.
 resim 3 yelek
Nusaybin'deki operasyonda teröristin ateşlediği silahtan çıkan mermi, bir uzman çavuşun üzerindeki el bombasını deldikten sonra çelik yeleğine isabet etti ancak el bombası infilak etmedi. Bir başka uzman çavuş da el yapımı patlayıcıyla düzenlenen 3 ayrı saldırıdan yaralı olarak kurtuldu, yeniden operasyondaki arkadaşlarının yanına dönmek için ısrar etti
 
resim 1 bomba resim 2 bomba
Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik TSK ve emniyet unsurlarının müşterek harekatında yaklaşık 300 terörist etkisiz hale getirildi, 200'e yakın barikat kaldırıldı, 645 el yapımı patlayıcı imha edildi.
 
YARALANMASINA RAĞMEN YENİDEN OPERASYONA GİTTİ
 
Başarıyla süren operasyon birçok fedakarlık ile mucizevi şekilde hayatta kalma hikayeleri de içinde barındırıyor. Sayısız kahramanlık hikayesinin yaşandığı operasyonda, bu hikayelerden birinin öznesi Jandarma uzman çavuşu oldu.
 
Yaklaşık bir ay önce içinde bulunduğu zırhlı araca yönelik el yapımı patlayıcıyla gerçekleştirilen saldırıda yaralanan uzman çavuş, Nusaybin Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Buradaki tedavisinin ardından yeniden birliğine dönen asker, tekrar operasyon dahil oldu. Bu kez de 5 gün önce Fırat Mahallesi'nde teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bulunduğu zırhlı araçta yaralanan uzman çavuş, tedavisinin ardından ısrarla yeniden katıldığı operasyonda teröristlerce açılan ateş sonucu omzundan yaralandı.
 
Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırılan asker, rapor verilmek ve tedavisinin ardından evine gönderilmek istendi. Bu teklifi rağmen kahraman asker, üç defa yaralanmasına rağmen yeniden operasyon bölgesine gitmek istediğini dile getirdi. Uzman çavuş, yaşadığı olayların hiçbirisini ailesine haber vermedi.
 
MERMİ YELEĞİNDEKİ EL BOMBASINA İSABET ETTİ
 
Mucizevi olarak nitelendirilebilecek olayların da yaşandığı operasyonda başka bir uzman çavuş ise çelik yeleği sayesinde hayata bağlandı.
 
Teröristin ateşlediği silahtan çıkan mermi, bir askerin üzerindeki el bombasına isabet etti, ancak el bombası infilak etmedi.
 
Teröristin ateşlediği silahtan çıkan mermi, bir askerin üzerindeki el bombasına isabet etti, ancak el bombası infilak etmedi.
 
Keskin nişancının ateşlediği mermi uzman çavuşa isabet ederken, merminin çelik yeleğine gelmesi sayesinde yara almadan saldırıdan kurtuldu. Hastaneye getirilen uzman çavuşun çelik yeleğinde yapılan incelemede merminin yelekteki bir el bombasına da isabet ettiği ortaya çıktı. Merminin el bombasını deldikten sonra yeleğe saplandığını tespit edilirken, bombanın patlamaması uzmanları bile şaşırttı.
 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 5186 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile