All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 14 Nisan 2016 14:21

Operasyona katılan polislere aileleriyle "5 yıldızlı" tatil

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Emniyet Genel Müdürlüğünce çatışma bölgelerindeki operasyonlara katılan, görev dönüşü stres bozukluğu yaşadığı tespit edilen personel, aileleriyle tatile gönderilecek.
 
Operasyona katılan polisler aileleriyle birlikte 5 yıldızlı tatile gönderilecek. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Doğu ve Güneydoğu'da düzenlenen operasyonlarda çatışmalara katılan veya terör saldırısına maruz kalan, başta özel harekat polisleri olmak üzere tüm personel, görev dönüşlerinde takip edilecek.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü sağlık İşleri Daire Başkanlığınca psikolojik teste tabi tutulacak personele, test sonuçlarına göre çatışma bölgelerinin zorlukları ile mücadele edebilmeleri ve kısa sürede günlük hayata adapte olmaları için psikolojik destek verilecek.
 
Bu süreç sonunda "risk grubu"nda olduğu değerlendirilen emniyet mensuplarına tatil imkanı sunulacak. Stres bozukluğu yaşayan personel, yurt içinde başta Antalya olmak üzere turistik bir bölgedeki "5 yıldızlı" otelde "her şey dahil" konseptinde aileleriyle ağırlanacak.
 
Uygulama, zaman içinde çatışmalara giren personelin tamamını kapsayacak şekilde genişletilecek.
 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 3775 defa

You have no rights to post comments