All for Joomla All for Webmasters
Pazartesi, 04 Nisan 2016 21:18

Nusaybin kahramanı Arif Asubay anlatıyor…

Öğeyi Oyla
(5 oy)
arif profilGünlerdir PKK’yla şehir çatışmalarının en şiddetlilerinin yaşandığı Mardin Nusaybin’den kahreden şehit haberleri geliyor. O operasyonlarda Tim Komutanı olarak görevli Asubay Arif Zeybek de operasyon sırasında vurularak ağır yaralandı. 6 gün yoğun bakımda kalan kahraman meslektaşımız Zeybek gözünü açtıktan sonra yaşadıklarını ise sosyal medya hesabından paylaştı.
 
Arkadaşlarının kendisinden sonra şehit olduğunu anlatan Zeybek, “Vurulmasak binada ben şehit olacaktım. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Yaralılarımıza acil şifa versin. Bu ülkeyi bölemezler bir karış toprak alamazlar. Bedel ödenecek. Bizler öleceğiz. Burada Mustafa Kemal’in askerleri var” diye yazdı.
 
İşte Zeybek’in Mardin Nusaybin’de operasyonlarda yaşananlara ilişkin paylaşımı:
 arif zeybek paylasim 1
Sevgili dostlarım. Öncelikle ben ölmedim. Daha önce yazmıştım. Ailem ve tim personelim için hayatta kalacağım demiştim. 27.03.2016 tarihinde hainlerle girdiğim çatışmada vuruldum. Nusaybin Fırat Mahallesinde almamız gereken bir ev vardı. O evde mayından iki gün önce iki şehit vermiştik. O evin keşfini tek başıma yapmaya karar . Kimsenin acısını yaşamak istemiyordum. Gencecik uzman erbaşlar bana emanet edilmişti. Bi durum olurda ailesine ne cevap verirdim.
 
İLK MERMİ ÇELİK YELEKTEN SEKİP ENSEMİN ALTINA İSABET ETTİ. İKİNCİ MERMİYİ…
 
Keşif yaparken evin içinden bana ateş ettiler. Tek başıma karşılık verdim. Bir şarjör attım. İkinciyi atamadan yan evden arkamdan beni vurdular. İlk mermi çelik yelekten sekip ensemin altına isabet etti. İkinci mermiyi sol kürek kemiğimden aldım. Kürek kemiğimden giren mermi omuzu parçalayıp çıktı. Vuruldum ama düşmedim. Düşsem zaten beni oradan çekemezlerdi. Güvenli bölgeye kendim yürüyerek gittim. Askeri araçların yanına gelince düşmüşüm. Ağzımdan kan geliyordu. Merminin şiddeti akciğerimi parçalamış. Beni Nusaybin devlet hastanesine yetiştirdiler. Boynumda kûnye levham var “0 kan grubum var” dediğimi hatırlıyorum.
 
DOKTOR DEDİ “GATA YA HOŞGELDİN. UCUZ YIRTMIŞSIN.
 
Hastanede künye levham ve boğazımdaki cevşen ve özel duaların koparıldığını hatırlıyorum. Sonra gözümü GATA yoğun bakımda açtım. Ciğerlerde tüp ağzımda hortum. Doktor dedi “GATA ya hoşgeldin. Ucuz yırtmışsın. Mermi kalbinin biraz üzerinden geçmiş” dedi. 6 gün yoğun bakımda kaldım. Dün ameliyat olup ortopedi servisine alındım. 7 gün geçmiş hiçbir şeyden haberim yok. Eşim bildiği halde saklıyor. Tabur komutanını aradım. İçime doğdu. Bölük komutanını sordum. Bana “Allah rahmet eylesin” dedi. Nefes bile almakta güçlük çekerken höngör höngür ağlamaya başladım. Bana üzülmesin diye kimse söylememişti. Tim personelini aradım ayrıntılı bilgi aldım. Ben vurulup gidince tim unsur komutanı İbrahim Etiz’e kalmıştı. Tim k. yok diye Bölük k. kaldığımız eve gelmiş. Bende bir saat sonra sıkıntılı eve girmişler. Komutanlar hep önden gittiğinden. Evi hainler patlatmış. 4 katlı ev patlamayla göçmüş. Bölük Komutanım Halil Özdemir ve yardımcım İbrahim Etiz şehit olmuşlar. Allah beni kızıma ,eşime, aileme, eşimin karnındaki doğmamış bebeğime bağışladı. Sizlerin dualarınız sayesinde kurtuldum. Tim şu an bassız kaldı. Hepsine 10 gün izin vermişler. İyileşince kaldığım yerden devam etmeyi düşünüyorum.
 
BU ÜLKEYİ BÖLEMEZLER BİR KARIŞ TOPRAK ALAMAZLAR. BEDEL ÖDENECEK. BİZLER ÖLECEĞİZ.
 
Sosyal medyada çok arkadaşım var. Beni seven çok kişi var sürekli arayıp sormuşlar. Herkesten Allah razı olsun. Bilginiz olması için yazdım. Biraz uzun sürdü nefes almakta güçlük çekiyorum. Hepinizi çok seviyorum. Beni tanımayanlar dahil. Vademiz bitmemiş. Vurulmasak binada ben şehit olacaktım. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Yaralılarımıza acil şifa versin. Bu ülkeyi bölemezler bir karış toprak alamazlar. Bedel ödenecek. Bizler öleceğiz. Burada MUSTAFA KEMALİN ASKERLERİ var. Her yanım ağrıyor. Nefes alamıyorum. Ama kefeni yırttık.”
 
 
Asubay Arif Zeybek, yine sosyal medya hesabından 27 Mart 2016 tarihinde yaptığı paylaşımında da şunları yazmıştı…
 arif zeybek paylasim 2
“Bu gün kendi bölüğümden iki şehidimiz var. Biri var ki 2 çocuk babası J.Asb. Bçvş. Gökhan Bakır. Balıkesir Mrkez Aynıoğlu köyünde (Çepni) beraber aynı cephede savaşıyorduk. 48 saat çatıştık değişime 2 saat kala evlerin içinden patlama sesi geldi. Dediler Gökhan Bçvş. ulaşılamıyor. 50 m yakınımda olduğu için evler arasından koşarak gittim. Vardığımda savaşçı ruhlu Mesut Bçvş. oradaydı. Kurtaramadık. Patlamada şehit oldular. Beni çok severdi. Derdi; “Arif sakın ölme kızın bereni düşün.” Ama kendinde iki kız vardı. Beni himaye etmek için yanımdaki sokak hattına geldi. Aklımdan çıkmıyor. Evlerin arasından iki şehidimizi taşıdık. Çelik yeleğim kan oldu. O kanları temizlemeyeceğim. O kanlara hep baktığımda içimde intikam ateşi biraz daha büyüyecek. Senin kanının üstüne yemin ederim ki kanın yerde kalmayacak. Nusaybin temizlenmeden bir adım geri atarsam namerdim. Tim personelime dedim geri adım atanı vururum. Ben atarsam beni de siz vurun. YA ALLAH YA MUHAMMET YA ALİ sen yardım et. Mekanın cennet olsun Aslan yürekli komutanım. Çok üzgünüm. Beni neden bu cephede yalnız bıraktın. Bayrak artık bizim elimizde. Beni seven sevmeyen herkese hakkım helal olsun. Sizde bana hakkınızı helal edin. Bizler Nusaybin Fırat mahallesinde her gün ölüyoruz.”
 
* * *
 
İlki Odatv sitesinde olmak üzere pek çok internet gazetesinde geniş yer bulan bu haber yine gösteriyor ki; değerli meslektaşımız Mustafa C.Sadakoğlu’nun Ağustos 2016 tarihinde sitemizde yayınladığımız yazısında da dile getirdiği gibi, “Asubayların saha liderliği konsepti” TSK içerisinde artık kaçınılmaz bir realite haline gelmiştir.

saha liderliği

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 11796 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 04 Nisan 2016 22:25

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile