All for Joomla All for Webmasters
Cumartesi, 02 Nisan 2016 22:37

Aydın’da Emekli Astsubaylardan Başkan Çerçioğlu'na çağrı

Öğeyi Oyla
(3 oy)
Aydın’da ikamet eden bir çoğu gazilik payesi ile onurlanmış emekli astsubayların sosyal yaşamda daha etkin yer almaları için bahçeli bir yere ihtiyacının olduğunun altını çizen TEMAD Aydın İl Başkanı Bayram Erdoğdu, bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'ndan destek istedi.
 
Aydın’da 1992 yılında kurulan ve 217 üyesi bulunan Türkiye Cumhuriyeti Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Aydın İl Başkanı Bayram Erdoğdu dernek binası sıkıntısı yaşadıklarını söyledi. Başkan Erdoğdu, “Bizim tek amacımız Aydın’da bulunan yaklaşık 900 emekli astsubayı bünyemizde toplayabilmek. Bunun için de kendimize ait bahçeli bir yerimiz olması lazım” dedi.
 
Aydın’da kamu yararına çalışan bir dernek olduklarını kaydeden Erdoğdu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'ndan kendilerine bahçeli bir yer tahsis etmeleri için destek istedi.
 
"EMEKLİ ASTSUBAYLARA SAHİP ÇIKILMALI"
 
Yaşamlarının önemli bir kısmını memleketlerinden uzak, çoğunlukla akraba ve çocuklarından da ayrı kalarak kamu hizmetinde geçiren astsubayların memleketlerine döndüklerinde çoğunlukla beraber görev yaptıkları mesai arkadaşları ile birlikte zaman geçirebilecekleri bir mekanın Aydın'da mevcut olmadığını belirten Başkan Erdoğan, şöyle konuştu:
 
"Üye aidatları ile ayakta durmaya çalışan bir derneğiz. Dernek olarak hiçbir siyasi görüşümüz yok. Tüm üyelerimizin siyasi görüşüne saygı duyuyoruz. Aydın’da yaşayan yaklaşık 900 civarında emekli astsubay var. Aydın'daki tüm emekli astsubayı derneğimiz çatısı altında toplamaya çalışıyoruz. Belediyeler kanununda kamu yararına çalışan derneklerle ortak hizmet projeleri gerçekleştirebilir maddesi var. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ile ortak bir proje yürütebiliriz. Balçova Belediye Başkanı, Astsubaylar Derneği'ne güzel bir dernek binası vermiş ve kendisi de onursal üye olmuş. Bizde belediye başkanlarımızın bizim onursal üyemiz olmasını gönülden istiyoruz. Biz astsubaylar olarak büyük bir aileyiz. Ailecek, eşlerimizin ve çocuklarımızın alışverişlere çıktıklarında oturup çayını içebileceği bahçeli bir yere ihtiyacımız var.Bu konuda Başkanımız Özlem Çerçioğlu'ndan bu konuda desteklerini bekliyoruz. Emekli astsubaylara sahip çıkılmalı"
 
Öte yandan TEMAD Aydın İl Başkanlığı, 6 Nisan Çarşamba günü saat 11.00’de Efeler’deki Bedesten İşhanı önünde şehitleri anma için lokma hayrı yapacak. Başkan Bayram Erdoğdu herkesi lokma hayrına davet etti.
 
Kaynak : http://www.aydinhedef.com.tr/guncel/02/04/2016/emekli-astsubaylardan-cerciogluna-cagri (DUYGU SEVİMLİ)

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 2778 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile