All for Joomla All for Webmasters
Çarşamba, 17 Şubat 2016 21:12

Ankara’nın kalbine terör saldırısı

Öğeyi Oyla
(0 oy)
ANKARA’da akşam saatlerinde askeri servis araçlarına yönelik bombalı saldırıda 28 şehidimiz var, 61 kişi de yaralandı.
 
Başkentin en merkezi yeri olan, askeri kurumların ve lojmanların bulunduğu Devlet Mahallesi’ndeki saldırı, saat 18.30’da, bomba yüklü araçla gerçekleştirildi.
 
Teröristler, İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’ne bağlayan Merasim Sokak’ta, askeri servis araçlarının yanında bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Ankara’nın bir çok yerinde duyulan patlamanın ardından iki askeri servis aracı bir anda alev topuna döndü.
Yükselen simsiyah dumanlar Ankara’nın her tarafından görülürken olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.
 
Ankara Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ve Terörle Mücadele ekipleri de olay yerinde incelemelerine başladı. Patlamanın olduğu yere çıkan tüm caddeler trafiğe kapatıldı.
Alevler arasından alınan yaralılar çevredeki hastanelere kaldırılırken, İnönü Bulvarı trafiğe kapatıldı.
 
PATLAMA ANKARA'NIN KALBİNDE OLDU!
 
Ankara'da meydana gelen patlamanın olduğu bölge kentin en kritik ve stratejik noktası... Bölgede Genelkurmay Başkanlığı, Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile askeri lojmanlar bulunuyor.
 
Patlama, terör saldırısı ise bu bölgenin seçilmesi anlamlı. Askeri ağırlığı olan ancak sivil trafiğe de açık olması nedeniyle askeri kontrolün olmadığı bir yer seçilmiş durumda.
 

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ NUMAN KURTULMUŞ’TAN AÇIKLAMA

 

Saldırı sonrası ilk açıklamada 5 kişinin  şehit olduğu, 10 kişinin yaralandığı ifade edilirken Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş tarafından açıklamaya göre, 28 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin de yaralandığı ifade edildi. Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu ifade edildi.

 
GENELKURMAY’DAN AÇIKLAMA
 
GENELKURMAY Başkanlığı, Ankara'da Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına bugün saat 18:31'de İnönü Bulvarı üzerinde bulunan kavşaktaki trafik ışıklarında bekledikleri sırada terör saldırısı düzenlendiğini açıkladı.
 
Genelkurmay'ın resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada alçakça ve kalleşçe düzenlendiği vurgulanan saldırı, şiddetle kınanarak şöyle denildi:
 
"17 Şubat 2016 Çarşamba günü saat 18:31'de Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına, İnönü Bulvarı üzerinde bulunan kavşaktaki trafik ışıklarında bekledikleri esnada bir terör saldırısı düzenlenmiştir.
 
Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman silah ve çalışma arkadaşlarımıza, vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı kahraman silah ve çalışma arkadaşlarımız ile vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz"
 
Emekli Asubaylar olarak bu alçakça saldırıyı lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk Milletine başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 6115 defa Son Düzenlenme Perşembe, 18 Şubat 2016 07:54

You have no rights to post comments