All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 11 Şubat 2016 01:13

Dz. Yzb. Fatih Yaşar Seydişehir’de toprağa verildi.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde teröristlerle girdiği çatışma sonucunda Şehit düşen Deniz Yüzbaşı Fatih Yaşar, Seydişehir’in Bostandere Mahallesinde doğduğu topraklarda, on binlerce vatandaşın katıldığı törenle, 2 yaşındayken kaybettiği annesinin mezarının yanına defnedildi.

Helikopterle Seydişehir’e getirilen Şehit cenazesi, Seydişehir’den karayolu ile Bostandere (Köyü) Mahallesine getirldi.

Bostandere Mahallesindeki babaevinde helallik alındıktan sonra Bostandere Camiinde yapılan dini ve askeri törenden sonra Bostandere Mezarlığında toprağa verildi.

Törene çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve askeri personelin yanısıra on binlerce vatandaş katıldı.

TEMAD Konya İl Başk.lığından da törene;Bşk. Tayyar Yıldırım, Ynt. Krl. Üyesi Yusuf Ziya Ansar ve Ynt. Krl. Üyesi Sakib Kırmızı katılmışlardır.

 

Dz. Yzb. Fatih Yaşar’ın biyografisi..
24 Kasım 1979 tarihinde, Konya İli Seydişehir İlçesi Bostandere Köyünde dünyaya gelmiştir. Orta öğrenimini İstanbul Heybeliada Deniz Lisesinde tamamlamış, 30 Ağustos 2001 tarhinde Deniz Tğm. olarak Deniz Harp Okulundan mezun olmuştur. 2001-2003 tarihinde Marmaris Aksaz'da TCG Değirmendere Gemisinde 2'nci çarkçı olarak görev yapmıştır. 2003 yılından itibaren çok istediği Genelkurmay Özel Kuvvetler K.lığında görevlendirilmiştir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Emekli Asubaylar olarak Şehidimize Allah'tan rahmet ailesine, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı diliyoruz.

 

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 8157 defa Son Düzenlenme Perşembe, 11 Şubat 2016 02:27

You have no rights to post comments